Доступність посилання

ТОП новини

ЄС закликає Туреччину співпрацювати в боротьбі з ісламістами і в санкціях проти Росії


Федеріка Моґеріні, архівне фото

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Моґеріні зустрічається сьогодні з чільними турецькими посадовцями, щоб схилити їх до тіснішої співпраці в боротьбі проти ісламістського угруповання «Ісламська держава» і в дотриманні санкцій проти Росії.

Федеріка Моґеріні вже зустрілася в Анкарі з міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу. Заплановані також зустрічі з президентом Реджепом Тайїпом Ердоганом і прем’єр-міністром Ахметом Давутоглу.

Голова дипломатії Європейського союзу перебуває з візитом у Туреччині, яка прагне вступити до ЄС, у супроводі єврокомісарів із питань переговорів про розширення Йоганнеса Гана і гуманітарної допомоги Хрістоса Стіліанідіса. За результатами візиту планують оголосити зростання допомоги Туреччині від Євросоюзу, щоб Анкара впоралася з дедалі більшим напливом біженців із сусідніх Сирії й Іраку, в першу чергу з регіонів, де діють ісламісти.

За повідомленнями, ЄС хотів би від Туреччини, через яку до лав угруповання «Ісламська держава» в Сирії й Іраку дістаються його іноземні прихильники, допомоги у встановленні особи таких іноземців.

Крім того, Євросоюз домагається від Туреччини, яка не приєдналася до санкцій проти Росії через дії Москви на підрив стабільності в Україні, якщо не пристати на ці санкції, то принаймні не здобувати вигоди з ситуації.

Тиждень тому в Туреччині побував президент Росії Володимир Путін, який назвав цю країну найкращим партнером для побудови нового газопроводу. Росія є важливим торговельним партнером Туреччини, а також забезпечує цю країну більшою часткою споживаного газу.

XS
SM
MD
LG