Доступність посилання

ТОП новини

Росія все ще не виконала умов, щоб отримати «Містралі» – Франція


Росія все ще не виконала умов, необхідних для передачі їй замовлених Москвою у Франції бойових кораблів класу «Містраль», заявив сьогодні прем’єр-міністр Франції Манюель Вальс.

На прес-конференції у столиці Чехії Празі він водночас додав, що наразі ще не йдеться і про провал контракту про ці кораблі, виконання якого, як він сказав, Париж зупинив із дипломатичних міркувань.

За його словами, які наводять Агентство «Франс-прес» і французький щоденник «Ле Фіґаро», пріоритетом є нині стійке політичне залагодження конфлікту на Сході України, і саме про необхідність досягти перемир’я і перейти до такого залагодження була предметом розмови президентів Франції Франсуа Олланда і Росії Володимира Путіна, що відбулася позавчора в Москві.

Міністр додав, що президенти прямо не говорили про «Містралі», але нагадав, що для Європи дуже важливе повернення до миру на Сході України.

Наприкінці минулого тижня міністр оборони Франції Жан-Ів Ле Дріан, так само нагадавши, що Москва не виконує умов для отримання «Містралів», припустив, що ці кораблі взагалі ніколи не будуть передані Росії.

Наприкінці минулого місяця Франсуа Олланд зупинив видачу експортної ліцензії на ці кораблі на невизначений термін, «до наступного повідомлення», через те, що ситуація на сході України «все ще не дозволяє» здійснити передачу першого, вже збудованого корабля.

У Франції вже заявляли, що умовами передачі має бути повне виконання Росією Мінських домовленостей щодо врегулювання ситуації на сході України.

У Росії вже багато разів погрожували Франції «серйозними наслідками» в разі, якщо Париж не передасть корабель найближчим часом.

Сума контракту на будівництво двох таких кораблів для Росії становить 1 мільярд 120 мільйонів євро.

Ударні десантні вертольотоносці класу «Містраль», чи, за французькою класифікацією, командно-штурмові кораблі здатні нести 16 вертольотів, 4 десантні судна, 40 танків або до 70 бойових машин, із яких 13 танків, а також 450 бійців. Крім того, на кораблі є шпиталь майже на 60 місць. Можливість передачі Росії таких кораблів викликає великі застереження, в першу чергу в сусідів Росії, членів ЄС і НАТО – Польщі і трьох країн Балтії, а також у США.

XS
SM
MD
LG