Доступність посилання

ТОП новини

Українці і «м’який натиск» на Конгрес США


«У росіян є багато платних лобістів і в Європі, і в Америці. Але наші люди можуть протиставити їм свою енергію та майстерність» – так написав на своїй сторінці у «Фейсбуці» один із українських активістів. У Сполучених Штатах українці організували активну підтримку просуванню законопроектів щодо України у Сенаті і Конгресі.

Про те, який вплив мають українські активісти на американських законодавців, про унікальний досвід самоорганізації від професіоналів, активістів і громадських організацій української громади у США, і про те, які конкретно важливі законопроекти вони закликають підтримати, розповіла Радіо Свобода представник громадських лобістів у Конгресі США Ірина Веріті.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:05:13 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ
Ірина Веріті, представник громадських лобістів у Конгресі США
Ірина Веріті, представник громадських лобістів у Конгресі США

– Дуже дякую всім слухачам. Я би хотіла сказати, що останнім часом, буквально за останній місяць дуже сильно посилилася робота у Вашингтоні серед багатьох громадських організацій – таких, наприклад, як «United help Ukraine», «Разом», «Євромайдан SOS»... Також багато окремих незалежних професійних активістів, які об’єдналися для того, щоб допомогти роботі, яку проводить безпосередньо Посольство України у США, але крім того ми з ними співпрацюємо і допомагаємо всією громадою посилити «м’який натиск на Конгрес».

Ці законопроекти допоможуть Україні отримати понад 350 мільйонів доларів фінансової допомоги. Також розглядається питання України як союзника НАТО

Ми зрозуміли, що конгресменам потрібна підтримка (української) громади для того, щоб вони побачили, що законодавство, яке просувається в Сенаті під номером S 2828 і також у палаті представників штатів, тобто у Конгресі – за номером H.R. 5782, що ці законопроекти дуже важливі. З трьох головних причин: ці законопроекти допоможуть Україні отримати понад 350 мільйонів доларів фінансової допомоги, яка дуже необхідна Україні; також розглядається питання України як союзника НАТО, і яка є позаблоковим союзником; і також – посилення санкцій (на Росію), в тому числі і зниження залежності від російського газу. Там багато пунктів, з якими можна ознайомитися на сайті Конгресу, які дуже важливі. Але ці головні пункти, які я назвала – вони найважливіші.

– Чи Ви розраховуєте на успіх?

– Ми розраховуємо на успіх, і ми розраховуємо на те, що цей законопроект, як і багато інших (не треба забувати про велику кількість законопроектів, які розглядаються в Конгресі, наприклад в 2014 році – майже 30 різних законопроектів було просунуто в гілках влади в Конгресі і в Сенаті) – це важлива робота, яка робиться тут тими, хто допомагає безпосередньо проштовхнути і натиснути на законодавців для того, щоб вони відчували, що Україна не відсутня тут і ніхто не цікавиться нею, а що громада вимагає і громада знає, що ми слідкуємо за ними.

У нас була така ситуація, коли ми просто підготовляли людей для того, щоб вони зустрілися з конгресменами і знали, як з ними говорити. Це надзвичайно допомогло! Знаєте, не всі готові зустрічатися з конгресменами – деякі хвилюються, деякі бояться, деякі не знають, що сказати. Ми підготували їх і найголовніше, що нам допомогли безпосередньо люди, які працюють у конгресменів в офісах. Вони були дуже відкриті. Ініціатива багатьох конгресменів була підтримана.

Була зроблена критична маса дзвінків! Однозначно, цей безпосередній важливий момент підвищив пріоритет цього законопроекту

Ми організували свою громаду і почали дзвонити і говорити з конгресменами, що громада знає про законопроекти, ми слідкуємо за ними і ми знаємо, що це дуже необхідно. Була зроблена критична маса дзвінків! Однозначно, цей безпосередній важливий момент підвищив пріоритет цього законопроекту, а коли законодавці бачать, що громада цікавиться, що кількість дзвінків вражаюча! Наприклад ми зробили понад 600 дзвінків. Люди дзвонили під час робочого дня, а після роботи ми залишали повідомлення. У деяких конгресменів просто вже не було місця, де залишати на автовідповідачах повідомлення. Ми просто затопили їхні телефонні номери своїми повідомленнями. Звичайно, що тоді їхні офіси, їхні працівники порушують це питання і кажуть, що «громада піднялась», вони говорять, що це важливо, і це виставляє законопроект в другу, скажімо так, вищу «архівку пріоритетів», що надзвичайно впливає на просування.

Летючка, яку розповсюджують українські активісти США з номерами телефонів законодавців
Летючка, яку розповсюджують українські активісти США з номерами телефонів законодавців

– Скажіть, будь ласка, Ірино, на коли заплановане голосування?

– Конгрес буде працювати цього тижня до кінця четверга і – якщо законопроект не підтримується і не приймається цього тижня – то ми обов’язково будемо думати про наступні наші стратегічні плани. Як ми будемо працювати з початку 2015 року, тому що багато конгресменів буде нових. Це новий Конгрес і тоді наша робота посилиться, тому що ми однозначно повинні по-своєму почати з нуля. З новими говорити про Україну і точно знати, що і конгресмени, і їхні працівники, і їхні радники, щоб вони всі знали, що громада організована, і ми чекаємо від них позитивних результатів щодо законопроектів, які надзвичайно важливі.

  • Зображення 16x9

    Людмила Ваннек

    Людмила Ваннек На радіо Свобода від 1993 року, в українській редакції – від 1995 року. Закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, працювала на сцені українських та німецьких театрів та на телебаченні. Переможниця міжнародного конкурсу поп-музики в Сараєво. Редакторка і ведуча програм «Світ у новинах», «Міжнародний щоденник», «Виклик», «Свобода сьогодні». Авторка і ведуча програми «Свобода за тиждень», яка виходила кілька років на «Радіо НВ». Авторка програми «Подкаст Свобода за тиждень із Людмилою Ваннек», яка виходить щосуботи. Цікавлюся соціальними темами та мистецтвом. Багато перекладаю з білоруської, англійської, німецької, сербської та болгарської.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG