Доступність посилання

ТОП новини
23 січня 2021, Київ 20:33

«Керівник» Криму підписує папери в Індії: Україна попереджає, США занепокоєні


Сергій Аксьонов виходить із готелю в Делі, 11 грудня 2014 року

Підписані сьогодні так званим головою російської окупаційної влади Криму Сергієм Аксьоновим документи в Індії не є офіційними, попередив речник Міністерства закордонних справ України Євген Перебийніс.

«Угода з одним із індійських бізнесменів була підписана Аксьоновим на території російського посольства в Делі і не має ніякого офіційного статусу», – сказав він агентству «Інтерфакс-Україна».

За інформацією МЗС, Аксьонов входив до складу офіційної російської делегації під час візиту президента Росії Володимира Путіна до Індії.

Занепокоєння з приводу повідомлень, що Аксьонов був у складі делегації Росії в Індії, висловили сьогодні і в США. Як сказала речник Державного департаменту Джен Сакі, Вашингтон узяв до уваги заяви МЗС у Делі, що Індію «офіційно не попередили» про участь Аксьонова в делегації. Але, додала вона, США вимагають подальших пояснень.

Агентство Reuters повідомило, що Аксьонов в Індії неофіційно зустрівся з одним із підприємців із міста Мумбая, щоб обговорити торговельні зв’язки з Кримом.

Сам Аксьонов, який, за повідомленням російського агентства «Тасс», в Індії підписав меморандум про взаєморозуміння з організацією з назвою «Індійсько-кримське партнерство», заявив, що його візит «має практично приватний характер» і що він був присутній на «суто діловому заході».

Приїзд Аксьонова може стати новим подразником у відносинах США й Індії напередодні візиту президента США до Індії, запланованого на наступний місяць.

Індія не приєднувалася до санкцій проти Росії, які накладали на Москву через її анексію Криму і втручання на Сході України США й інші країни, а також Європейський союз.

Дивитись коментарі (2)

Recommended

XS
SM
MD
LG