Доступність посилання

ТОП новини

Лікарі не розуміють суті майбутньої медичної реформи – посадовець


Лікарі не розуміють суті майбутньої медичної реформи – посадовець
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:46 0:00

Працівники охорони здоров’я поки що не розуміють, яким чином відбудеться реформа їхньої галузі, заявив сьогодні в Черкасах під час панельної дискусії «Медична реформа: апгрейд можливий?» заступник керівника департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА Олег Найдан.

«Лікарі, як основна рушійна сила, не знають і не орієнтуються у ситуації. Вони не знають кінцевої мети, до якої вони мають прийти. Ми їх починаємо лякати: якщо лікувальний заклад буде в автономному плаванні, то вас можуть звільнити. Ми їх знову лякаємо ліцензуванням. Сімейного лікаря ми позбавляємо гарантованого працевлаштування: якщо його громада взяла, він працює. Не взяла – шлях відкритий, і що йому далі робити він не розуміє», – говорить Найдан.

«Для того, щоб ухвалити рішення, ми маємо спершу вислухати думку громади і лише потім винести питання на сесію районної ради. Але, як показує практика, жодна сесія райради ніколи не підтримує революційних змін», – вважає Найдан.

Відтак посадовець вважає, що і лікарям, і пацієнтам слід детально роз’яснити суть майбутньої медичної реформи. Водночас Найдан переконаний, що треба змінювати підхід до підготовки фахівців. Адже в умовах комерціалізації системи лікарі не зацікавлені ділитися своїм досвідом і виховувати собі конкурента.

Наразі всі обласні заклади охорони здоров’я перебувають у комунальній формі власності.

Реформа системи охорони здоров’я передбачає, зокрема, що лікарі отримуватимуть гроші за якісні послуги та обсяг виконаної роботи. Тендери мають стати прозорими, а конкуренція – виявити лідерів на ринку. Окрім того, згодом українці мають перейти на страхову медицину, пріоритет для якої – профілактика.

XS
SM
MD
LG