Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко готує законопроект про відмову від позаблокового статусу


Президент Петро Порошенко заявив сьогодні в перебігу візиту до Польщі, що відразу після повернення має намір внести на розгляд Верховної Ради законопроект про відмову України від позаблокового статусу.

Виступаючи на спільному засіданні обох парламентських палат Польщі, Сейму і Сенату, у Варшаві, він заявив: «Сьогодні незаперечним є факт, що проголошена 2010 року позаблоковість України не змогла гарантувати нашу безпеку і територіальну цілісність. Тому сьогодні в цьому залі я вирішив проголосити та повернути країну до курсу на інтеграцію до євроатлантичного безпекового простору. Одразу ж після повернення в Україну я внесу на розгляд парламенту законопроект про відмову від позаблокового статусу».

Порошенко відзначив, що вже зараз Україна поглиблює співпрацю з НАТО, переорієнтовує свій оборонно-безпековий комплекс на стандарти Північноатлантичного союзу. «Попереду – велика робота, щоб досягти критеріїв членства. Велика робота і в тому, щоб провести референдум – для того, щоб український народ і лише український народ, а не наші сусіди, визначали напрямок нашого подальшого розвитку», – наводить його слова прес-служба голови держави.

Президент також наголосив на необхідності перегляду наявних нині систем глобальної безпеки. «В умовах, коли зруйновано політичну рівновагу і стабільність Європи, ми маємо шукати нові спільні засоби гарантування безпеки. І я говорю тепер не лише про Україну, яка зіткнулася з брутальною агресією, а й про усі країни континенту. Ці гарантії безпеки мають бути ефективними, реальними та дієвими», – сказав Петро Порошенко.

Президент України перебуває з дводенним візитом у Польщі сьогодні і завтра.

Позавчора прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, перебуваючи з візитом у Брюсселі, заявляв, що президент, прем’єр і влада України мають єдину спільну позицію щодо всіх питань оборони і національної безпеки, і спільним рішенням є позбутися так званого позаблокового статусу. Він назвав цей статус, запроваджений попереднім президентом Віктором Януковичем, «подарунком Росії» з боку тодішнього керівника.

У НАТО підтверджують, що позиція союзу залишається незмінною: Україна має право на вступ, коли Київ висловить бажання вступати і виконає необхідні умови, і «двері завжди залишаються відчиненими». Натомість Росія вимагає «гарантій невступу України в НАТО».

XS
SM
MD
LG