Доступність посилання

ТОП новини

Рада Євросоюзу ввела додаткові санкції щодо Криму


Рада Європейського союзу ввела додаткові санкції у сфері інвестицій, послуг та торгівлі з Кримом. Про це повідомляє прес-служба Ради ЄС.

Із 20 грудня інвестиції в Крим чи Севастополь заборонені: європейці і компанії з ЄС не можуть більше купувати нерухомість у Криму, фінансувати кримські підприємства.

Крім того, туристичним операторам ЄС не дозволяється пропонувати туристичні послуги в Криму чи Севастополі. Зокрема, європейські круїзні судна не заходитимуть в порти Криму, за винятком екстрених випадків. Це також стосується всіх європейських суден.

Водночас документ передбачає, що вже укладені контракти на круїзи до анексованого Криму можуть і далі виконуватися до 20 березня наступного року.

Також заборонено експортувати певні товари і технології для кримських компаній або для використання в Криму. Вони стосуються транспорту, телекомунікацій та енергетики або розвідки, розвідки і видобутку нафти, газу та мінеральних ресурсів.

19 грудня в офіційному журналі ЄС опублікують список додаткових санкцій. Ці обмежувальні заходи набудуть чинності з 20 грудня.

Минулого тижня агентства повідомляли з Брюсселя, що ці нові санкції стосовно Криму, як припускали на той час, могли запровадити вже 15 грудня. У проекті цих нових обмежень ішлося про заборону компаніям із ЄС надавати технології для видобування нафти і газу у Криму й довколишньому шельфі чи займатися туристичною діяльністю на півострові; громадянам і фірмам із країн ЄС пропонувалось заборонити купувати чи фінансувати компанії у Криму.

Європейський союз не визнає незаконної окупації й анексії Росією українського Криму, вже накладав низку санкцій щодо російських і кримських діячів, причетних до цього, і на кримські компанії, що незаконно перейшли у власність окупаційної влади Криму, й забороняв імпорт продукції з Криму. До схожих санкцій вдавалися також США й низка інших держав. Крім того, проти Росії діє й чимало санкцій ЄС, а також США й інших держав через її втручання на сході України.

XS
SM
MD
LG