Доступність посилання

ТОП новини

ОБСЄ: на зустрічі в Мінську 24 грудня обговорять 4 блоки питань


Гайді Тальявіні
Гайді Тальявіні

На зустрічі тристоронньої контактної групи у Мінську обговорюватимуть чотири блоки питань: припинення вогню всіма сторонами, відведення всіма сторонами важкої техніки, обмін полонених «всіх на всіх», доправлення гуманітарних вантажів на підконтрольні бойовикам території для запобігання гуманітарній катастрофі. Про це заявила представниця ОБСЄ Гайді Тальявіні, що була присутня на зустрічі міністрів закордонних справ України і Сербії в Києві.

Зі свого боку, голова МЗС України Павло Клімкін підтвердив, що зустріч у Мінську планується на 24 грудня.

За його словами, «час для слів пройшов, настав час ухвалювати конкретні рішення і дії».

«Те, що відбувається зараз – поки що дуже крихке, але тим не менше припинення вогню. Це результат виконання саме нами (Україною) мінських домовленостей. І зараз нам потрібно, щоб Донецьк і Луганськ і Росія також виконали свою частину Мінських домовленостей. І для того, щоб зустріч тристоронньої контактної групи була ефективною, нам потрібні ті, хто здатні відповідати за свої рішення, і хто підписав вересневий протокол, ті, хто реально мають ести відповідальність за свої зобов’язання», – сказав Клімкін.

Президент України Петро Порошенко у понеділок, 22 грудня, за результатами телефонних переговорів у «нормандському форматі» повідомив, що зустріч тристоронньої контактної групи із врегулювання ситуації на Донбасі має відбутися у середу, 24 грудня, і п’ятницю, 26-го.

Засідання тристоронньої контактної групи, учасниками якої є представники України, ОБСЄ та сепаратистів, планувалося і раніше, але не відбулося.

XS
SM
MD
LG