Доступність посилання

ТОП новини

Справу Чорновола пропонують перекваліфікувати на «замах на державного діяча»


В’ячеслав Чорновол

Потерпілий у справі про загибель у 1999 році лідера Народного руху України В’ячеслава Чорновола, син політика Тарас Чорновіл заявляє, що на зустрічі з керівництвом Генеральної прокуратури вдалося домовитися про перекваліфікацію справи на «замах на державного діяча». Про це він заявив після відвідування Генпрокуратури.

«Ми говорили про механізми перекваліфікації справи В’ячеслава Чорновола. Домовилися, що будуть подані відповідні заяви від потерпілих у справі, зокрема, щодо клопотань про створення слідчо-оперативної групи із залученням СБУ. В Генпрокуратурі не заперечують, щоб така група була створена», – сказав Чорновіл.

За його словами, будуть труднощі з тим, щоб залучити до співпраці слідчих, які раніше розслідували цю справу, бо деякі з них уже не працюють у МВС.

«Щодо можливості розширення слідчо-оперативної групи людьми, які брали участь у попередній групі, зокрема Микола Степаненко, колишній слідчий особливо важливих справ міліції, якій був головою «рухівської» слідчої комісії та консультантом комісії ВРУ, тут виникають деякі юридичні питання, тому що він зараз не є працівником правоохоронних органів», – зазначив Чорновіл. За його словами, для залучення Степаненка потрібно буде поновити його на роботі в міліції.​

Сьогодні «рухівці» пікетували Генеральну прокуратуру з вимогою відновити і довести до логічного кінця розслідування найрезонансніших убивств з часів Незалежності: лідера НРУ В’ячеслава Чорновола і журналіста Георгія Гонгадзе, а також масові розстріли людей на Майдані.

У квітні Апеляційний суд Київської області задовольнив клопотання потерпілих у справі про загибель лідера «Народного руху України» Вʼячеслава Чорновола і направив справу на додаткове розслідування до прокуратури.

Вʼячеслав Чорновіл загинув в автокатастрофі на трасі Бориспіль-Золотоноша 25 березня 1999 року.

21 січня цього року бориспільський суд закрив справу про загибель Чорновола. Суд визнав аварію нещасним випадком.

XS
SM
MD
LG