Доступність посилання

ТОП новини

Азербайджанська служба Радіо Свобода продовжує мовлення


Обшук офісу азербайджанської служби Радіо Свобода у Баку, 26 грудня 2014
Обшук офісу азербайджанської служби Радіо Свобода у Баку, 26 грудня 2014

Азербайджанська служба Радіо Свобода (Радіо Азадлиґ) продовжує радіо- і телемовлення азербайджанською мовою попри опечатування офісу. Про це йдеться у повідомленні на їхньому сайті.

26 грудня співробітники прокуратури опечатали офіс Радіо Азадлиг у Баку. Слідчі відмовилися надати представникам радіостанції копію рішення суду про закриття бюро.

У перебігу обшуку співробітники прокуратури зламали сейф і забрали печатку й документи організації. Також були вилучені карти пам’яті, комп’ютери, два ноутбуки, фотоапарати і відеокамери. Від працівників бюро зажадали залишити офіс і зупинити роботу. Раніше всіх працівників протягом кількох годин тримали в одному з приміщень бюро. Їм забороняли користуватися телефонами та комп’ютерами.

Керівник прес-служби генеральної прокуратури Ельдар Султанов заявив місцевому агентству «АПА», що обшук пов’язаний з кримінальною справою, яку розглядає Слідче управління з особливо тяжких злочинів генпрокуратури Азербайджану.

Раніше цього місяця влада Азербайджану затримала журналістку Радіо Свобода Хадіджу Ісмаїлову, відому своїми розслідуваннями, зокрема, щодо бізнесових оборудок родини президента Азербайджану Ільгама Алієва.

17 грудня Генпрокуратура направила лист в бюро з вимогою надати відомості про співробітників організації та їхню зарплату.

Подібні рейди правоохоронні органи Азербайджану раніше провели в офісах некомерційних організацій IREX, Oxfam і Національного інституту демократії. Ці три організації були закриті.

Країни Заходу і міжнародні організації розкритикували переслідування азербайджанською владою незалежних журналістів, правозахисників і активістів.

Радіо Свобода і його бюро фінансуються урядом США.

XS
SM
MD
LG