Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники засуджують обшук бюро Радіо Свобода у Баку


Прокуратура Азербайджану вилучила документи Радіо Свобода в Баку
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:50 0:00

Прокуратура Азербайджану вилучила документи Радіо Свобода в Баку

Міжнародна оправозахисна організація «Репортери без кордонів» засудила поліцейський рейд на бакинське бюро азербайджанської служби Радіо Свобода – Радіо Азадлиг. Представник організації по країнах Східної Європи та Центральної Азії Йоганн Бір заявив у суботу, 27 грудня, що азербайджанська влада «методично знищує всі ЗМІ, які залишилися незалежними».

США висловили занепокоєння повідомленнями щодо допитів співробітників бюро та обшуку у редакції.

Представниця ОБСЄ з питань свободи преси Дуня Міятович назвала поліцейський рейд на офіс Радіо Азадлиг «неприйнятним», зазначивши, що в Азербайджані «триває наступ на свободу слова».

26 грудня співробітники прокуратури опечатали офіс Радіо Азадлиг у Баку. Слідчі відмовилися надати представникам радіостанції копію рішення суду про закриття бюро.

У перебігу обшуку співробітники прокуратури зламали сейф і забрали печатку й документи організації. Також були вилучені карти пам’яті, комп’ютери, два ноутбуки, фотоапарати і відеокамери. Від працівників бюро зажадали залишити офіс і зупинити роботу. Раніше всіх працівників протягом кількох годин тримали в одному з приміщень бюро. Їм забороняли користуватися телефонами та комп’ютерами.

Керівник прес-служби генеральної прокуратури Ельдар Султанов заявив місцевому агентству «АПА», що обшук пов’язаний з кримінальною справою, яку розглядає Слідче управління з особливо тяжких злочинів генпрокуратури Азербайджану.

Раніше цього місяця влада Азербайджану затримала журналістку Радіо Свобода Хадіджу Ісмаїлову, відому своїми розслідуваннями, зокрема, щодо бізнесових оборудок родини президента Азербайджану Ільгама Алієва.

​17 грудня Генпрокуратура направила лист в бюро з вимогою надати відомості про співробітників організації та їхню зарплату.

Подібні рейди правоохоронні органи Азербайджану раніше провели в офісах некомерційних організацій IREX, Oxfam і Національного інституту демократії. Ці три організації були закриті.

Радіо Свобода і його бюро фінансуються урядом США.

XS
SM
MD
LG