Доступність посилання

ТОП новини

На Путіна неможливо впливати дипломатично – експерт


Володимир Путін на прес-конференції у Москві, 18 грудня 2014 року

«Правильним ходом для адміністрації Обами є продовження санкціонного тиску» – Стернс

Скотт Стернс, який чимало часу проводить в Держдепі і регулярно супроводжує Джона Керрі в його офіційних поїздках, пояснює чому, коли почався Майдан, США так повільно реагували на події в Україні.

«Визнання легітимних інтересів Росії в цьому регіоні, ставлення до України як до частини сфери впливу Росії панувало в Державному департаменті і Білому домі. Хоча адміністрація Обами і підтримувала Майдан, прозахідний рух, рух до більшої інтеграції з Європою і підзвітного уряду, існувала думка, що США все одно повинні враховувати інтереси Росії в цьому регіоні. Частково це пояснюється ще й тим, що співпраця США і Росія є дуже важливим по безлічі інших питань – по іранських ядерних переговорах, в питанні повернення Північної Кореї за стіл переговорів у форматі шестисторонньої групи, в питанні сирійської хімічної зброї та по Сирії в цілому», – сказав спеціальний кореспондент «Голосу Америки» у Держдепі Скотт Стернс.

Однак, коли Росія анексувала Крим і вторглася в Донбас, ставлення змінилося. Впливати у своїй зоні інтересів на сусідів – економічно і політично – одна справа, захоплювати їх території – зовсім інша.

«Тоді адміністрація Обами зробила більш жорстку лінію, запровадив санкції і, найголовніше, здійснивши тиск на європейських партнерів, щоб і ті приєдналися до санкціонної політики щодо Росії», – додав Скотт Стернс.

Стернс згадує, що надія на швидке вирішення конфлікту в Держдепі виникла, коли був збитий «малайзійський Боїнг».

«У Держдепі тоді реально виникла надія на те, що Путін відступить і перегляне свій підхід до України. Тоді Вікторія Нуланд заявила, що у росіян є можливість відступити, повернутися в міжнародне співтовариство, отримати скасування санкцій. Існував оптимізм, що Путін прийме цю пропозицію», – відзначив Скотт Стернс.

На сьогодні в Держдепі з приводу ситуації в Україні панують дві позиції, які ... є взаємовиключними.

«На сьогодні переважна думка в Держдепі така, що зброя і військова допомога не є вирішальними факторами. Правильним ходом для адміністрації Обами є продовження санкціонного тиску. У Держдепі вважають, що немає військового вирішення конфлікту в Україні, а треба використовувати важелі в рамках мінських угод, щоб домогтися виведення російських військ. Адміністрація Обами прекрасно розуміє, що не може змусити Володимира Путіна прийняти якесь рішення, не кажучи вже про виведення військ», – сказав Скотт Стернс.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG