Доступність посилання

ТОП новини
23 листопада 2020, Київ 19:01

ЄС вбачає політичну мотивацію у вироку братам Навальним


Олексій Навальний по дорозі до Манежної площі в Москві перед затриманням, 30 грудня 2014 року

Визнання російського опозиціонера Олексія Навального і його брата Олега Навального винними вердиктом російського суду виглядає політично мотивованим, заявили сьогодні в Європейському союзі.

Висунені проти них звинувачення в перебігу процесу не були підтверджені, на зачитування вироку не допустили громадськість і міжнародних спостерігачів, за винятком кількох відібраних представників ЗМІ, звертає увагу речник Європейської служби зовнішніх дій.

Євросоюз наголошує на важливості того, що судові рішення мають бути вільні від політичного впливу, незалежні і повністю відповідати принципам верховенства права.

Крім того, мовиться в заяві, ЄС очікує, що в перебігу масових акцій у Москві цього вечора всі сторони виявлять стриманість.

Сьогодні вранці Замоскворецький суд у Москві виніс Олексієві Навальному вирок у три з половиною роки умовно, і він має далі перебувати під накладеним раніше домашнім арештом; його брата Олега засудили до трьох із половиною років позбавлення волі. Крім того, брати мають сплатити значні штрафи й відшкодування. Їхній захист заявив, що оскаржить вироки; прокуратура, зі свого боку, теж розглядає таку можливість, вважаючи вироки надто м’якими.

У нинішній справі суд визнав Олексія й Олега Навальних винними у викраденні коштів російської філії французької косметичної компанії «Ів Роше», хоча сама компанія про викрадення не заявляла. Опозиція і правозахисники вважають ці звинувачення політично мотивованими. Сам Навальний після оголошення вироку закликав прихильників «вийти сьогодні на вулиці і бути там доти, поки цей режим, який катує невинних людей, не буде усунений».

На Манежній площі в центрі Москви, недалеко від Кремля, попри протидію поліції, збираються люди, які вигукують «Не забудемо, не пробачимо», «Росія без Путіна», «Свободу» чи «Путін – ганьба Росії!» Поліція, яка ще з учорашнього вечора встановила на площі загорожі й автозаки, закликає присутніх розійтися й називає акцію незаконною.

Олексій Навальний, який заявив, що піде на акцію, незважаючи на домашній арешт, був затриманий по дорозі на її місце.

Радіо Свобода веде пряму трансляцію акції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

Recommended

XS
SM
MD
LG