Доступність посилання

ТОП новини

У центрі Берліна закликали зігріти українських солдатів


19-річний емігрант з України зняв патріотичне відео у центрі німецької столиці

Ірина Вівчар

Київ – 19-річний студент Сергій Якименко, який живе у Німеччині, зняв ролик на підтримку українських військових. Відео з назвою «Зігрій солдата у зоні АТО» набрало тисячі переглядів в Інтернеті. В ньому автор закликає українців допомагати війську, адже надворі зима, а солдатам не вистачає теплих речей. Сам Сергій – уродженець Львова, 14 років тому з батьками виїхав до Берліна. Там вчиться на графічного дизайнера, але слідкує за подіями на Батьківщині та мріє повернутися до рідного міста. Про те, як проходили зйомки патріотичного ролика у столиці Німеччини і як українці з Берліна та Гамбурга допомагають військовим, він розповів Радіо Свобода.

– Я був у Львівському госпіталі і побачив, які поранення у хлопців, лише можу уявити, як там, на передовій. Я захотів закликати людей допомогти армії. Їм (солдатам) там дуже холодно, зараз зима, тому і вирішив відзняти такий ролик.

Є волонтерська організація, з якою я співпрацюю. Її очолює моя подруга, я дуже їй довіряю. Дав у ролику їхні реквізити.

– Це вже не перша Ваша відеоробота. З чого все починалося?

– Ще з Майдану я слідкував за усіма подіями і зробив фільм про Майдан, називається «Ціна демократії». Ним зацікавився канал «Еспресо.ТВ», так почалася наша співпраця. Потім я створив фільм про війну «На лінії вогню».

– Ролик «Зігрій солдата у зоні АТО» буде транслюватися десь?

– Так, з 31 грудня його можна буде побачити на телеканалі «Еспресо.ТВ»

Сергій Якименко (фото користувача у Facebook)
Сергій Якименко (фото користувача у Facebook)

– Самі зйомки проходили за кордоном. Як усе відбувалося? Де шукали акторів?

– Зйомки проходили у парку в центрі Берліна, дуже схожому на ліс. Акторів шукав через Інтернет, через Фейсбук, зокрема. Це небайдужі мешканці Берліна, українці, які зголосились взяти участь.

– Багато небайдужих українців у Німеччині?Пробували збирати якусь допомогу там?

– Я – студент, не працюю, але намагаюсь допомагати тим, чим можу. У громаді в Берліні, в Гамбурзі – скрізь збирають кошти, влаштовують благодійні ярмарки. Зібране йде на потреби АТО.

– Скептики кажуть, що на відстані патріотом бути легше. Як гадаєте, це справедливе твердження? Думаєте Ви над тим, щоб повернутися до України?

– Головне – бути патріотом на ділі, а не на слові, щось робити. Я думаю, не має значення, чи в Україні, чи за кордоном. Бажання повернутися до України у мене дуже давно, і думаю,після навчання я повернусь.

Дивитись коментарі (2)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG