Доступність посилання

ТОП новини

Що змінить Астана в агресії Росії проти України?


В інтересах України утримувати Путіна від війни аж до краху його режиму. А цей крах неминучий

(Рубрика «Точка зору»)

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив про продовження підготовки до зустрічі в «нормандському форматі» в Астані. Її учасниками стануть президенти України, Франції, Росії і федеральний канцлер Німеччини. А прийматиме гостей президент Казахстану. Проведення зустрічі – головний підсумок недавньої поїздки президента Нурсултана Назарбаєва до Києва і Москви.

Після зустрічей казахстанського лідера з Порошенком і Путіним він також розмовляв з федеральним канцлером Ангелою Меркель – так що зацікавленість сторін у новій зустрічі є очевидною.

Інше питання – що може змінити Астана? Розраховувати на серйозне зрушення в ситуації не доводиться. Президент Росії все ще не здатний усвідомити наслідки економічної кризи в країні для свого режиму і себе особисто. Тут не тільки впертість Путіна, тут ще й його жахлива некомпетентність. Путін розраховує протриматися на резервах до нового підвищення нафтових цін. У тому, що вони підвищаться, він не сумнівається.

А в тому, що його кличуть до Астани, Путін бачить зацікавленість Заходу в зближенні з Росією і збереженні обличчя. Саме так! Це Меркель з Олландом хочуть зберегти обличчя, а зовсім не Путін! Так навіщо ж йому тоді йти на компроміси? Звичайно, він буде робити вигляд, що зацікавлений у мирному вирішенні конфлікту – а сам допомагати бандитам. І він не піде з Донбасу – бо вірить, що окупація частини української території – кращий важіль тиску на Україну.

Тоді навіщо ж нам потрібна Астана? А тому, що в наших інтересах утримувати Путіна від війни аж до краху його режиму. Цей крах неминучий саме в силу некомпетентності глави держави, дурості його оточення, несприятливої економічної кон’юнктури і нерозуміння самим російським суспільством рівня загроз. І не потрібно думати, що мова йде про довгий час. Режим зберігся б надовго, якби йшлося про природні процеси. Але саме тому, що Путін завжди робить помилку там, де розумна людина знайде правильне рішення, крах прискориться. Головне – щоб до цього краху Путін не пішов би війною на нас або будь-яку іншу країну.

А про деокупацію нашої території будемо домовлятися з наступником президента Російської Федерації – або того, що незабаром виникне на її місці.

Віталій Портников – журналіст і політичний коментатор, оглядач Радіо Свобода

Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода

  • Зображення 16x9

    Віталій Портников

    Співпрацює з Радіо Свобода з 1990 року. Народився в 1967 році в Києві. Закінчив факультет журналістики МДУ. Працював парламентським кореспондентом «Молоді України», колумністом низки українських, російських, білоруських, польських, ізраїльських, латвійських газет та інтернет-видань. Також є засновником і ведучим телевізійної дискусійної програми «Політклуб», що виходить зараз в ефірі телеканалу «Еспресо». У російській редакції Радіо Свобода веде програму «Дороги до свободи», присвячену Україні після Майдану і пострадянському простору.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG