Доступність посилання

ТОП новини

Заява Яценюка у Німеччині. МЗС і ЗМІ Росії вдають, що шоковані?


Арсеній Яценюк

Український прем’єр став «зіркою» російських новин після свого інтерв’ю німецькому телеканалу

Український прем’єр Арсеній Яценюк став зіркою російських новин після свого інтерв’ю німецькому телеканалу. Як трактували його заяву про поділ Німеччини Радянським Союзом після Другої світової війни?

Фраза прем’єра України Арсенія Яценюка з інтерв’ю німецькому каналу ARD викликала резонанс у російських ЗМІ та серед російських політиків.

«Український прем’єр сьогодні змусив здригнутися й поставити під сумнів свою осудність, чи ж свій інтелектуальний рівень. Яценюк зумів здивувати: в прямому ефірі німецького каналу ARD він заявив, що Друга світова (війна), по суті, – це напад СРСР спочатку на Україну, а потім і на Німеччину, а звільнення світу від фашизму він охарактеризував як радянську агресію», – розповіли у російських ЗМІ.

А телеканал LifeNews додав до цього ще й дати: «Український прем’єр-міністр Арсеній Яценюк зробив фундаментальне відкриття, яке здивує як істориків-професіоналів, так і простих обивателів. Виявляється, 22 червня 1941 Радянський Союз напав на Німеччину».

Російська агресія в Україні – це атака на світовий порядок і на порядок в Європі, ми все ще пам’ятаємо радянське вторгнення в Україну і в Німеччину, ніхто не має права переписувати результати Другої світової
Арсеній Яценюк

Так прокоментували слова Яценюка, сказані у відповідь на запитання про ниніщню допомогу Німеччини Україні.

А сказав прем’єр України насправді таке: «Німеччина, і особисто Меркель, роблять дуже багато чого, щоб відновити мир в Україні, і не тільки в Україні, а щоб забезпечити стабільність у всій Європі. Російська агресія в Україні – це атака на світовий порядок і на порядок в Європі, ми все ще пам’ятаємо радянське вторгнення в Україну і в Німеччину, цього потрібно уникнути, і ніхто не має права переписувати результати Другої світової війни».

Олексій Пушков
Олексій Пушков

​Звернув увагу на ці слова і депутат Держдуми Росії Олексій Пушков: він вважає заяву українського прем’єра підтримкою нацистської Німеччини, образою пам’яті мільйонів полеглих за визволення СРСР і Європи. А також написав, що після такого – Арсенія Яценюка «не можна сприймати серйозно».

Також у зв’язку з цією заявою українського прем’єра німецькому каналові Москва запитує офіційну позицію Німеччини. Про це повідомив у п’ятницю перший заступник керівника МЗС Росії Володимир Титов.

«Ми направили ноту в МЗС Німеччини із запитом офіційної позиції ФРН у зв’язку з екстремістськими висловлюваннями прем’єр-міністра Яценюка, які фальсифікують історію», – заявив Титов.

Цього ж дня прес-секретар прем’єра України прокоментувала інтерв’ю німецькому телеканалові ARD і пояснила, що Арсеній Яценюк мав на увазі поділ Німеччини Радянським Союзом після Другої світової війни.

«Навіть Берлін був розділений муром, аби унеможливити переміщення німців із його східної частини до західної», – заявила вона у коментарі для британської телерадіокомпанії «Бі-Бі-Сі».

Свій коментар додав і речник Міністерства закордонних справ Євген Перебийніс. «Росія, як самопроголошений правонаступник СРСР і, на жаль, продовжувач його імперських традицій своїми неадекватними пропагандистськими інтерпретаціями висловлювань керівника українського уряду лише підтверджує те, що факт фізичної та ідеологічної окупації Радянським Союзом країн Центральної та Східної Європи, в тому числі Східної Німеччини, для сучасної Росії є таким же нормальним явищем, як і нинішня окупація Криму і Донбасу. Саме це і ніщо інше мав на увазі Арсеній Яценюк, спілкуючись з німецькими журналістами. І ніхто, крім російських журналістів і дипломатів, не став шукати в його словах інші підтексти, яких в них не було і не могло бути», – написав він у фейсбуці МЗС.

У цьому ж інтерв’ю Арсеній Яценюк закликав розвіяти російську пропаганду, відповідаючи на питання ведучої німецького каналу ARD про те, чи відмовилась українська влада від мешканців Східної України. Зокрема, він наголосив, що на території, яка контролюється українською владою, перебувають 800 тисяч біженців, і що Україна постачає газ і електроенергію тим, хто не зміг залишити зону АТО.

Раніше російські ЗМІ повідомляли, що «українська сторона знеструмлює котельні і мешканці сходу змушені мерзнути у своїх будинках».

08.01.2015
Фейк російських ЗМІ: про Яроша і гранату у Верховній Раді

Канал Міністерства оборони Росії зробив новину із жарту депутата України Дмитра Яроша, яку підхопили інші російські мас-медіа далі
07.01.2015
Проросійським ЗМІ не сподобався «Путін-Ірод» у Львові

Різдвяну інсталяцію у Львові проросійські ЗМІ іменували «глумлінням над Різдвом» далі
06.01.2015
Деза ЗМІ Росії: мешканці не можуть виїхати із зони АТО

Наразі для перетину контрольно-пропускних пунктів достатньо пред’явити документ, що посвідчує особу – РНБО далі

Дивитись коментарі (41)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG