Доступність посилання

ТОП новини

У Запоріжжі вшановують пам’ять жертв паризької трагедії


У Запоріжжі представники Української православної церкви Київського патріархату та близько десятка вірян зібралися в неділю біля пам’ятного хреста на місці зведення майбутнього храму цієї конфесії на площі Фестивальній.

Вони запалили лампадки, виклавши з них символічний хрест, та помолилися за душі журналістів французького видання Charlie Hebdo, які загинули від рук ісламістів у Парижі.

За словами єпископа Запорізького і Мелітопольського Фотія, ця акція є ініціативою місцевих священиків.

«Ми зібралися тут, аби помолитися за упокоєння тих людей, які постраждали від теракту в Парижі, який відбувся 7–9 січня. Як відомо, сьогодні у Франції відбувається Марш миру, і там бере участь і президент нашої держави, на підтримку жителів Франції. І ми вирішили так само зі свого боку взяти участь у підтримці європейського народу і помолитися за спокій душ загиблих…» – сказав єпископ.

У неділю в Парижі відбувся півторамільйонний Марш єдності пам’яті 17 жертв нападів ісламістів у столиці Франції. В ньому взяли участь і близько 40 лідерів держав і міждержавних об’єднань світу, серед них і президент України Петро Порошенко. Такі ж акції відбувалися і в багатьох інших містах Франції і світу.

7 січня троє нападників убили 12 людей, із них 8 журналістів, у редакції газети «Шарлі Ебдо» в Парижі, вигукуючи ісламістські гасла й заявляючи, що це «помста за пророка» – видання раніше кілька разів публікувало карикатури на пророка Магомета й інші, що висміювали ісламістів. 8 січня інший нападник вбив у Парижі жінку-поліцейського. 9 січня, як вважають, цей же нападник, пов’язаний із першими, захопив заручників у супермаркеті кошерних продуктів у Парижі, при цьому загинули чотири людини. Того ж дня поліція внаслідок штурму ліквідувала і цього, і двох із нападників на журналістів.

XS
SM
MD
LG