Доступність посилання

ТОП новини
19 Березень 2018, Київ 22:55

Голодування Надії Савченко триває вже місяць


Депутат Верховної Ради Надія Савченко за ґратами в Москві

У вівторок, 13 січня, минає місяць від часу, коли українська льотчиця, депутат Верховної Ради Надія Савченко розпочала голодування в мосоквській в’язниці.

«Вийшов від Надії Савченко. 32-й день голодування. Прямо скажемо, виглядає вона не дуже», – написав у своєму твітері адвокат українки Марк Фейгін.

12 січня він написав, що «Надія Вікторівна продовжить голодувати, очікуючи на вирішення своєї долі спершу в Астані, на зустрічі глав держав, і 26 січня в ПАРЄ».

У понеділок безрезультатно завершилася в Берліні зустріч міністрів закордонних справ України, Росії, Німеччини та Франції. Після її завершення стало очевидним, що 15 січня зустріч у «нормандському форматі» в Астані не відбудеться.

В оприлюдненому 12 січня листі Савченко назвала метою голодування «добитися здорового глузду від російської влади і совісті від Слідчого комітету Росії».

«Я вирішила боротися єдиним доступним мені методом – голодуванням. Своїм протестом – голодом – я хочу добитися здорового глузду від російської влади і совісті від Слідчого комітету Росії. Є безперечні докази моєї непричетності і невинності у тих злочинах, в яких мене звинувачують. Що їм ще потрібно?» – написала вона.

Рішення голодувати вона ухвалила самостійно, зазначила Савченко.

«Дала слово: «До дня повернення мене до України або до останнього дня життя в Росії!» – І назад його не візьму, інакше чого будуть варті мої слова! Я витримаю! Дякую, що вірите в мене!» – наголосила вона.

У Росії Надію Савченко звинувачують у причетності до загибелі російських журналістів. Сама вона всі звинувачення відкидає, її захист наполягає, що Савченко викрали і примусово вивезли з території України.

Савченко обрана до Верховної Ради України за списком партії «Батьківщина».

25 грудня 2014 року український парламент включив Савченко до складу делегації Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи.

На цю ж тему:

05.01.2015
У світі почався твітер-шторм на підтримку звільнення Надії Савченко

13 грудня українська льотчиця розпочала голодування на знак протесту проти свого утримання під вартою далі

Ваша думка

Показати коментарі

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG