Доступність посилання

ТОП новини

Аваков хоче швидше конфіскувати мільярди Януковича


Арсен Аваков із рішенням Інтерполу оголосити Віктора Януковича в розшук, 13 січня 2015 року

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив у вівторок, що Генеральна прокуратура і Міністерство юстиції внесли до парламенту поправки до законодавства, що мають на меті полегшити заочний суд над колишнім президентом Віктором Януковичем «і компанією».

Мета запропонованих змін – прибрати бюрократичні перешкоди для такого суду, щоб, не чекаючи, поки втікачів упіймають, обернути на доход України арештовані активи «сім’ї» Януковича, раніше вкрадені в народу, написав міністр у фейсбуці.

За його словами, він не має точних даних, які, можливо, повідомить генпрокурор, але приблизно арештовані українськими силовиками грошові активи становлять 2 мільярди доларів за кордоном, а в Україні 1 мільярд 800 мільйонів доларів і 6 мільярдів гривень. Усе це, додав Аваков, тільки грошові активи, які не враховують активів у нерухомому майні і часток у компаніях.

За його словами, ця сума більша, ніж затверджений річний бюджет Міністерства оборони та Міністерства внутрішніх справ і підпорядкованої йому Національної гвардії.

«Хай мене клюють і докоряють мені ліберали, але скажу напевно: Україні дуже потрібне швидке рішення суду, яке поверне ці гроші до бюджету країни! Хай і заочне – справедливості в цьому разі воно не применшить», – написав Арсен Аваков.

Минулої осені в Україні внесли зміни до Кримінального і Кримінального процесуального кодексів «щодо невідворотності покарання за окремі злочини проти основ національної безпеки, громадської безпеки і корупційні злочини». Ці зміни мають на меті уможливити заочне засудження і конфіскацію майна осіб, які перебувають у міжнародному розшуку за злочини проти України, починаючи з колишнього президента Януковича.

XS
SM
MD
LG