Доступність посилання

ТОП новини

«Нафтогаз»: заяви Росії про переведення транзиту газу з України до Туреччини – блеф


Заяви російського «Газпрому» про те, що газопровід «Турецький потік» має стати єдиним маршрутом для постачання російського газу до ЄС не мають економічного підґрунтя, а є політичним блефом. Про це йдеться у повідомленні української компанії «Нафтогаз», оприлюдненому у четвер, 15 січня.

«Замість того, щоб використовувати українську інфраструктуру, яка є надійною, будуть витрачені мільярди євро для будівництва нової. Європейські країни змушують купувати російський газ на кордоні з Грецією та Туреччиною. Зрештою, витрати будуть оплачувати європейські споживачі. Також є ризик значних технічних збоїв. Таким чином, ця погроза є політичним блефом», – зазначають у «Нафтогазу».

14 січня голова правління російського «Газпрому» Олексій Міллер після переговорів з новим віце-президентом Єврокомісії з енергетичних питань Марошем Шефчовичем заявив, що газопровід «Турецький потік» має стати єдиним маршрутом для постачання російського газу до ЄС і це дозволить зняти ризики транзиту через Україну.

За словами Міллера, тепер європейці мають створити необхідну газотранспортну інфраструктуру від кордону Туреччини та Греці для прийому газу через так званий «Турецький потік».

Марош Шефчович, своєю чергою, висловив здивування. «Чесно кажучи, для нас це було великою новиною», – зазначив Шевчович.

Про будівництво нового морського газопроводу через Чорне море до Туреччини, Москва та Анкара домовилися у грудні 2014 року.

Дивитись коментарі (2)

XS
SM
MD
LG