Доступність посилання

ТОП новини

Європарламент визнав, що події під Волновахою – це акт тероризму – посол Єлісеєв


Продовження санкцій проти Росії, антипропагандистська стратегія та підтримка України – головні тези резолюції

Страсбург – Європейський парламент у четвер закликав ЄС не лише зберегти, а й ухвалити нові санкції проти Росії, якщо цього вимагатиме ситуація. Нові ембарго мають стосуватися ядерної галузі та міжнародних фінансових трансакцій, вважають депутати. Інші головні елементи цього документа Радіо Свобода прокоментували представники дипломатії та громадянського суспільства Євросоюзу.

Євродепутати у резолюції суворо засудили агресивну та окупаційну політику Росії. У разі невиконання Мінської угоди, на цю державу з боку ЄС мають бути накладені подальші санкції, закликають у Європарламенті.

Цей заклик з’явився на тлі даних деяких європейських дипломатичних джерел, що твердили, буцімто за пом’якшення або скасування санкцій проти Росії виступають Угорщина, Італія, Австрія, Кіпр, Словаччина, Франція та Чехія.

Всі 28 держав європейського співтовариства, всі півмільярда його громадян – на боці України
Костянтин Єлісеєв

Тим часом голова Представництва України при ЄС Костянтин Єлісеєв наголошує: резолюція засвідчила, що «всі 28 держав європейського співтовариства, всі півмільярда його громадян – на боці України. Вперше за останній рік євродепутати визнали, що події на кшталт тих, що відбулися поблизу Волновахи, – це акт тероризму».

Лише після стабілізації на Донбасі та припинення незаконної анексії Криму може йти мова про полегшення санкційного режиму щодо Росії
Костянтин Єлісеєв

«У цій резолюції чітко підтримано те, що будь-яка майбутня стратегія розвитку відносин ЄС із Росією має базуватися на безумовному визнанні територіальної цілісності та суверенітету України. Також на тому, що лише після стабілізації на Донбасі та припинення незаконної анексії Криму може йти мова про полегшення санкційного режиму щодо Росії», – зазначив український посол, звертаючи увагу на те, що Європарламент також укотре підтвердив перспективу членства України в ЄС, згідно з Лісабонською угодою.

Євродепутати також надіслали чимало сигналів гуманітарної та фінансово-економічної підтримки України, але й відзначають, що слід невідкладно провести всі євроінтеграційні реформи та реалізувати Угоду про асоціацію, незважаючи на складну безпекову ситуацію.

Євродепутати хочуть протидії російській пропаганді

На інший важливий елемент нинішньої резолюції звертає увагу директор секретаріату Форуму громадянського суспільства «Східного партнерства» Наталя Єрешевич. Йдеться про заклик членів Європарламенту розробити в ЄС стратегію протидії російській інформаційній пропаганді.

Ця болюча тема вже давно турбує представників громадянського суспільства, каже представниця «Форуму», який уже вдавався до кроків протидії російській дезінформації, що націлена проти ЄС, держав-сусідів і самого населення Росії.

Ми вимагали санкцій та заборони на в’їзд до ЄС головним дійовим особам російських ЗМІ
Наталя Єрешевич

«Ми просили Єврокомісію зайняти жорсткішу позицію: вимагали санкцій та заборони на в’їзд до ЄС головним дійовим особам російських ЗМІ. До «чорного списку ми пропонували долучити керівників та власників тих каналів, що поширюють пропаганду на території Росії й за її межами. Сподіваємося, що за 2 місяці ця комунікаційна стратегія буде представлена й знайдуться кошти для її реалізації й боротьби з російською пропагандою», – каже керівник базованого у Брюсселі Форуму громадянського суспільства «Східного партнерства».

Також нинішньою резолюцією Європейський парламент підтвердив, що єдність і згуртованість держав-членів ЄС є передумовою для успіху будь-якої стратегії ЄС щодо Росії. У цьому зв’язку євродепутати закликали уряди держав-членів утриматися від односторонніх дій та інтенсифікувати зусилля для вироблення спільної європейської позиції щодо Росії.

Резолюція Європейського парламенту з’явилася в час, коли співдружність розпочала приготування до Ризького саміту «Східного партнерства». Водночас, на тлі зростання напруги на сході України та незаконної анексії Криму, в Раді ЄС та Єврокомісії тривають консультації щодо розробки стратегії подальших відносин між ЄС та Російською Федерацією.

На цю ж тему:

15.01.2015
Санкції проти Росії повинні залишитися – резолюція Європарламенту

Депутати Європарламенту рішуче засудили «агресивну і експансіоністську політику» Росії та «акти тероризму і злочинів» далі

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG