Доступність посилання

24 Вересень 2017, Київ 03:02

На дипломатичному рівні розпочалися серйозні обговорення шляхів протидії російській пропаганді

Брюссель – Жодних змін ні у політиці Євросоюзу щодо Росії, ні щодо формату діалогу з нею не вноситимуть, доки вона не виконуватиме Мінських угод. Такий основний підсумок початкових стратегічних дискусій, які у понеділок доволі жваво точилися між головами дипломатичних відомств держав-членів ЄС. Дебати щодо російської стратегії Євросоюзу – це приготування до саміту, на якому в березні лідери держав-членів знову зосередяться на Росії. А конкретних кроків слід незабаром чекати в протидії російській пропаганді.

Дискусії між дипломатами щодо Росії тривали чотири години, і як повідомляють дипломатичні джерела, кожен з учасників хотів щось від себе додати, уточнити чи зауважити. Втім, головне бачення представників Євросоюзу щодо подальших відносин із Москвою вміщується в одну фразу: нічого не змінюватимемо до того часу, поки не будуть виконуватися Мінські угоди та не настане покращення в ситуації на сході України, де нині спостерігається нова ескалація напруги.

З боку низки держав були, звичайно, деякі заклики змінити підхід до Росії, але, врешті-решт, дипломати дійшли до єдиного рішення.

Жодного нового формату розмов із Росією не передбачається. А щодо скасування санкцій, то наразі для цього немає жодної підстави

«У підсумку ми погодилися, що європейська політика має змінювати політику Росії, але сама змінюватися не буде, – пояснює міністр закордонних справ Польщі Ґжеґож Схетина. – Те, що вже було ухвалене, має принести результат, зміну в ставленні Росії до України».

«Так само, жодного нового формату розмов із Росією не передбачається. А щодо скасування санкцій, то наразі для цього немає жодної підстави», – додає польський дипломат.

Нам не потрібне пом’якшення підходу до Росії – литовський дипломат

У цьому ж переконаний і голова литовського МЗС Лінас Лінкявічус. «Жодних підстав змінювати політику щодо Росії немає, тому що у Москви немає «політичного бажання щось змінити».

Росія навіть припинення вогню використала для того, щоб краще забезпечити терористичні групи, надати більше важкої техніки

«Нам не потрібне жодне пом’якшення підходу до Росії – для цього немає причин. Політика щодо Росії не має змінюватися. Чи скасовувати санкції? Відповідь – «Ні!». Росія навіть припинення вогню використала для того, щоб краще забезпечити сепаратистів і терористичні групи та надати більше важкої техніки напередодні боїв під Донецьким аеропортом», – сказав дипломат в інтерв’ю Радіо Свобода.

Маргот Вальстрьом
Маргот Вальстрьом

Тим часом, міністр закордонних справ Швеції Маргот Вальстрьом звертає увагу на те, що Євросоюз має допомогти Україні досягти успіху, треба підтримати Україну в захисті її територіальної цілісності й права ухвалювати власні рішення.

«Ми повинні показати нашу єдність, яка є кращим та важливим досягненням ЄС, – каже вона. – Також ми повинні дотримуватися режиму санкцій і тих правил, які ми встановили в наших відносинах із Росією: ми не повинні скасовувати їх зараз».

В боротьбі з пропагандою грядуть конкретні кроки – Моґеріні

Федеріка Моґеріні
Федеріка Моґеріні

Водночас, на дипломатичному рівні розпочалися серйозні обговорення шляхів протидії російській пропаганді. І хоча у понеділок не було ухвалено жодних рішень, однак, пояснює голова європейської дипломатії Федеріка Моґеріні, пошуки способу боротьби з дезінформацією, поширюваною прокремлівськими ЗМІ, у Євросоюзі тривають.

Ця ідея отримала широку підтримку міністрів, зауважила вона. «ЄС не намагається створювати контрпропаганди, а працюватиме над наданням інформації, що перешкоджатиме пропаганді. В якій формі це буде – телебачення, робоча група з підтримки свободи ЗМІ в регіоні – це ще в стані підготовки», – зазначила Федеріка Моґеріні.

Конкретніших кроків у цьому напрямку слід чекати наступними тижнями і на березневому саміті ЄС.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG