Доступність посилання

ТОП новини

Майже всі «кіборги» одружені і мають дітей (огляд преси)


За кілька місяців оборони донецького аеропорту його захисники стали символом стійкості українських солдатів

За кілька місяців оборони Донецького аеропорту його захисники стали символом стійкості українських солдатів. «Ними керує одне – жага свободи і бажання відстояти незалежність України», – переконує експерт газети «Сегодня». Видання склало портрет українського «кіборга». Середній вік – від 22 до 35 років. 80% захисників аеропорту мають сім'ї і дітей. А у мирному житті вони були підприємцями, науковцями, робітниками.

У цьому ж числі «Сегодня» у статті «Схід: бовики крадуть горілку, а мирні люди гинуть» розповідає, що сепаратисти на Донбасі продовжують грабувати окуповані території. Зокрема, в міліцію надійшла скарга, що в Донецьку з території складу приватного підприємства під загрозою застосування зброї викрали 500 тисяч пляшок алкогольних напоїв.

Захопивши минулої весни Крим, російські окупанти на цьому не зупинилися і хапнули кілька десятків кілометрів ще й на Херсонщині – в тому числі ділянку вздовж дороги, яка для учасників руху на пожвавленій трасі була справжньою знахідкою. Відступивши з території області, російські війська залишили після себе руїни та випалену землю. Докладніше про це розповідає газета «Голос України» у статті «Путінські «визволителі» показали справжнє обличчя на Херсонщині».

В очікуванні, коли своє слово щодо визнання угрупувань «ДНР» та «ЛНР» терористичними організаціями скаже Євросоюз, газета «Україна молода» вирішила поінформувати українців про подібний світовий досвід. Насамперед видання зауважує, що досить дивно очікувати визнання цих угрупувань терористичними від третіх сторін, якщо сама Україна ще не визначилась із цим питанням. Адже народні депутати, провівши з моменту переобрання Верховної Ради вже 12 пленарних засідань, так і не розглянули це питання. Уніфікованих механізмів визнання тієї чи іншої країни або організації терористичною не існує, є лише набір процедур на рівні ООН, Європейського союзу та різних установ, після чого вже і ухвалюються рішення про всілякі ембарго в різних галузях життєдіяльності суб’єкта. Усередині кожної країни вердикт про оголошення організації терористичною виносить зазвичай національний парламент. Його думка може різнитися з думкою колег із сусідньої держави. Газета також інформує – що дає Україні визнання «ДНР» і «ЛНР» терористичними організаціями. Дехто з експертів видання вважає, що в практичному застосуванні наслідки такого визнання «несуттєві». Вони, мовляв, зведуться до того, що цивілізований світ відвернеться від угруповань-ізгоїв. Однак загальна обструкція Росії – це вже не мало, наголошують журналісти. Крім того, є й інші бонуси. Про них видання розповідає у статті «Назвати своїми іменами».

Ініціюючи скасування депутатської недоторканості, президент наголосив, що йдеться про «застарілий борг» владної коаліції перед виборцями, і що скасування депутатської недоторканності підтримується суспільством. Зі свого боку, низка депутатів виступила за одночасне скасування й президентської недоторканності, також при цьому посилаючись на бажання виборців. Що ж, воля народу для прихильників демократії – річ свята, наголошує дописувач газети «День». Але лише в тому разі, якщо ця воля не спрямована проти самої демократії. Бо ж з історії добре відомо, чим закінчилися ініціативи повного скасування депутатського імунітету, запроваджені спершу якобінцями, а потім більшовиками...

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG