Доступність посилання

ТОП новини

Волонтери вивозять із зони АТО кинутих напризволяще тварин


Дніпропетровські волонтери роблять дві добрі справи одночасно: на передову – гуманітарку для військових, назад – кинутих тварин

Дніпропетровськ – Не повертаються додому з порожніми руками з передової, дніпропетровські волонтери, які збирають і доправляють гуманітарну допомогу українським військовим. Вони вивозять із зони бойових дій залишених без догляду домашніх тварин. Родина волонтерів врятувала з зони бойових дій вже майже три десятки котів та собак і навіть одну черепаху, усім їм знайшли нових господарів. Розбирають тварин по домівках зазвичай такі самі небайдужі люди, волонтери, що допомагають армії.

2-річний сірий кіт Правосек та 3-місячне біленьке кошеня Маняша – нове поповнення в родині волонтерки Альони Гаврюшиної. Обох їх у зоні бойових дій, у Пісках, знайшли й прихистили українські бійці, а небайдужі люди перевезли до Дніпропетровська. Залякані, голодні тварини спершу увесь час їли і не могли наїстись, розказує Альона, пізніше звикли до нових обставин, і зараз їхня поведінка нічим не відрізняється від поведінки звичайних домашніх тварин, вже навіть почали перебирати їжею.

Кіт Правосек (фото надане волонтерами)
Кіт Правосек (фото надане волонтерами)

Альона каже: її нові чотирилапі вихованці були кинуті напризволяще господарями, коли ті тікали з Донбасу. Не прихистити тварин-безхатьків жінка, яка вже тримає в себе 7 собак, просто не змогла.

«Ми самі в своїх бідах винні – і в бідах тварин»

Тварини не винні, ми самі в своїх бідах винні – і в бідах тварин, і в своїх власних. Тварини ж теж змушені нести тягар війни
Альона Гаврюшина

«Я взяла їх, бо зрозуміла, що так треба зробити. На жаль, їх ніхто не хотів брати, адже кіт – вже дорослий, всі хочуть брати кошенят. А кішечка вже пішла за ним «причепом». Тварини не винні, ми самі в своїх бідах винні – і в бідах тварин, і в своїх власних. Тварини ж теж змушені нести тягар війни. Тому треба комусь за це нести відповідальність, значить, треба їм допомагати. А як інакше?» – розповіла Радіо Свобода нова господиня котів із зони АТО.

Загалом дніпропетровські волонтери Олена Тимошенко з чоловіком із зони АТО вивезли майже три десятка полишених господарями котів та собак і навіть одну черепаху, яку український боєць знайшов у кинутому будинку. Відвозячи гуманітарну допомогу військовим на передову, подружжя повертається додому неодмінно з новим чотирилапим. Одна із найбільш відомих тварин з АТО – лабрадор Ангеліна, яка жила з бійцями на базі в селі Піски і відчувала наближення артобстрілів – стала членом родини самих Тимошенків, її ім’ям вони навіть назвали й своє волонтерське об’єднання. Решта тварин, розповідає Олена, шукають господарів серед друзів, знайомих, родичів, а то й просто, викладаючи фото в соціальних мережах.

Діти й тварини – це ті, хто страждають в першу чергу. Вони не розуміють, чому їхній світ змінився, чому їх кинули. Ми відвозимо допомогу, а на зворотному шляху я стараюсь забрати тварин
Олена Тимошенко

«Діти й тварини – це ті, хто страждають в першу чергу. Вони не розуміють, чому їхній світ змінився, чому їх кинули. Ми відвозимо допомогу, а на зворотному шляху я стараюсь забрати тварин. Зараз це все складніше робити, ситуація в зоні АТО погіршилась… Чому не вивезли домашніх тварин, я не знаю. Я не засуджую тих людей, які кинули цих тварин, я їх просто не розумію. Ну вийми ти ковдру, вийми мішок картоплі, каструлю, візьми собаку. Це ж друг. Але я не засуджую цих людей, я не знаю, як склалась їхня доля», – зазначила Олена Тимошенко.

Переселенці відмовляються від домашніх тварин

Наразі дніпропетровські волонтери шукають нових господарів кільком вивезеним із зони бойових дій собакам. У родини дніпропетровців також влаштовують тварин, яких переселенці з Донбасу привезли з собою, а потім відмовились від них, розказує волонтер громадської організації «Вірність» Наталія Михайлова.

Собака Буся (фото надане волонтерами)
Собака Буся (фото надане волонтерами)

«Зараз у нас є пес, дуже великий, красивенний, ми його вже відгодували, він готовий до того, щоб його забрали в родину. Спочатку він був дещо наляканий, і зараз він «серйозний товариш», але ніяких ознак агресії не виявляє. Його люди вивезли звідти і покинули. З людьми розмовляли наші волонтери, пропонували допомогу – взяти на тимчасове утримання, поки ті знайдуть житло. Але вони відмовились. Сказали, що не мають можливості утримувати тварин. Було ще троє котів, усіх прилаштували, вони всі були породисті», – розповіла волонтер.

Тим часом українські бійці, які передали до Дніпропетровська твариніз зони АТО, не перестають цікавитись їхнім самопочуттям. Волонтери пересилають солдатам фотографії підопічних – уже відгодованих, здорових і в добрих руках.

  • Зображення 16x9

    Юлія Рацибарська

    Журналістка-фрілансерка. Працюю кореспонденткою Радіо Свобода в Дніпрі з 2006 року. Народилась на Дніпропетровщині. Закінчила факультет систем і засобів масової комунікації Дніпровського національного університету – магістр журналістики. Писала для місцевих та загальноукраїнських газет і журналів, працювала новинкаркою та дикторкою на радіо, кореспонденткою та редакторкою сайту в інформагенції. Пишу, фотографую, надихаюсь історіями людей.

Дивитись коментарі (3)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG