Доступність посилання

ТОП новини

Польські політики посварилися через Україну та агресію Росії


Польські солдати беруть участь у військових навчаннях у селі Яворів, що поблизу Львова. Вересень 2014 року
Польські солдати беруть участь у військових навчаннях у селі Яворів, що поблизу Львова. Вересень 2014 року

Польща повинна відправити своїх військових на допомогу Україні – Збіґнєв Буяк

Варшава – Польща повинна відправити своїх військових на допомогу Україні – таку ідею в польському радіо RMF FM озвучив Збіґнєв Буяк, один із співзасновників польської «Солідарності». Слова легендарного діяча антикомуністичної опозиції пересварили польских політиків. Про ймовірність військової допомоги Україні сперечаються представники правлячої коаліції та опозиції. Своє слово в цій дискусії сказали президент і премєр-міністр Польщі.

Збіґнєв Буяк
Збіґнєв Буяк
Якщо сусід веде війну з нашим спільним смертельним ворогом, то потрібно цьому сусідові допомогти
Збіґнєв Буяк

«Якщо сусід веде війну з нашим спільним смертельним ворогом, то потрібно цьому сусідові допомогти. Причому не тільки морально, адже вони стріляють один в одного», – говорив в ефірі однієї з найпопулярніших польских радіостанцій Збіґнєв Буяк.

На його думку, Польща могла б відправити в Україну своїх офіцерів та експертів, які допомогли б українцям збудувати сильну армію. Це, в свою чергу, зцементувало б страгегічний польсько-український союз і гарантувало б європейську безпеку, вважає ветеран «Солідарності».

Збіґнєв Буяк – радник Богдана Борусевича, спікера польського Сенату. У Польщі він відомий своїми проукраїнськими поглядами. Рік тому, під час подій на Майдані, тодішня українська влада заборонила Буяку в’їзд в Україну. Не дивно, що міркування цього політика стали у Польщі передмовою до бурхливої дискусії.

Що мав на увазі кандидат на посаду президента від опозиції?

Про те, чи думки Буяка слушні, радіо RMF FM запитало Анджея Дуду, кандидата на посаду президента від найбільшої польської опозиційної партії «Право і справедливість».

Відповідаючи на запитання, чи Польща повинна відправити своїх солдатів на допомогу Україні, Дуда сказав, що це залежить від міжнародних відносин. «Ми члени НАТО, – говорив він, – тому я вважаю, що мусимо цього дотримуватися, якщо це буде погоджено в рамках НАТО, і якісь сили НАТО туди відправлять». На запитання радіо, чи повторив би Дуда слова Буяка, політик відповів: «Пам’ятаймо про те, що якщо навіть Польща могла б надати підтримку, то це дуже серйозне рішення. Потрібно було б добре це обміркувати».

Якщо претендент на роль головнокомандувача збройних сил розглядає такі сценарії, як відправка польських солдатів на російсько-українську війну, то це і несерйозно, і небезпечно
Броніслав Коморовський

Такі думки кандидата на посаду президента від опозиційної партії стали предметом гострої критики з боку польської влади. Броніслав Коморовський, голова польської держави в інтерв’ю Польському телебаченню заявив: «Якщо претендент на роль головнокомандувача збройних сил розглядає такі сценарії, як відправка польських солдатів на російсько-українську війну, то це і несерйозно, і небезпечно. Потрібно розглядати сценарії про те, як допомогти Україні, не завдаючи шкоди Польщі».

Ева Копач
Ева Копач

Критично відгукнулася на міркування Дуди і Ева Копач, голова польського уряду. На її думку, слова про ймовірність відправки польських солдатів в Україну жахливі. Вона також зазначила, що опозиційну польську партію «Право і справедливість» «завжди вабила війна». У відповідь на це «Право і справедливість» заявила, що прем’єр-міністр маніпулює словами Дуди, тому опозиціонери звернуться зі скаргою на Копач до суду.

Це ми платили б за цю війну, бо ми межуємо з Росією, а не Іспанія, чи якась інша держава
Роман Ґєртих

Критика на адресу Дуди лунає також з уст польських політиків правих поглядів. Роман Ґєртих, колишній міністр освіти, вважає, що для Польщі залучення НАТО до відкритої війни з Росією було б найгіршим рішенням. «Це ми платили б за цю війну, бо ми межуємо з Росією, а не Іспанія чи якась інша держава», – наголосив Ґєртих.

Вибори нового президента Польщі відбудуться 10 травня. Згідно з даними опитувань громадської думки, серед кандидатів на цю посаду лідирує чинний президент Броніслав Коморовський.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG