Доступність посилання

ТОП новини

Вірменія й Азербайджан звинувачують одне одного у порушенні перемир’я


Війська карабахських сепаратистів під час навчань біля лінії контакту з рештою Азербайджану, листопад 2014 року

Офіційні особи Азербайджану й Вірменії обмінялися звинуваченнями у порушенні угоди про припинення вогню 1994 року.

Міністерство закордонних справ Азербайджану 26 січня розповсюдило заяву про те, що вірменські військові за останню добу 124 рази порушили режим припинення вогню.

17 вірменських і три азербайджанські солдати були вбиті під час збройних сутичок, починаючи з 1 січня 2015 року, мовиться у заяві азербайджанського зовнішньополітичного відомства.

Водночас прес-секретар міністра оборони Вірменії Арструн Ованесян стверджує, що «вірменські сили повністю контролюють ситуацію на кордоні з Азербайджаном і на лінії розмежування між Нагірним Карабахом і територіями, контрольованими азербайджанським урядом». Про це він написав на сторінці у Facebook 26 січня.

Фактична влада Нагірного Карабаху 24 січня заявила, що Азербайджан протягом минулого тижня порушив режим припинення вогню 1800 разів і що в результаті сутичок загинули 14 азербайджанських військових. Раніше «міністерство оборони» Нагірного Карабаху звинуватило владу Баку у вбивстві двох своїх солдатів, однак Азербайджан заперечив, що його військові перетинали кордон із сепаратистською територією.

Бойові сутички на фактичній межі між Нагірним Карабахом і рештою Азербайджану стаються регулярно, незважаючи на проголошений понад 20 років тому режим припинення вогню.

Нагірний Карабах, автономія у складі міжнародно визнаних кордонів Азербайджану, більшість населення якої становлять вірмени за національністю, одностороннім чином проголосив незалежність після війни 1988–1994 років, унаслідок якої Азербайджан втратив контроль над регіоном. У Баку вважають, що його окупувала Вірменія. Самопроголошеної «незалежності» Нагірного Карабаху формально не визнає жодна держава світу, зокрема й Вірменія. Фактично ж Єреван надає цьому сепаратистському регіонові Азербайджану всіляку підтримку.

XS
SM
MD
LG