Доступність посилання

ТОП новини

Президент Вірменії попереджає Азербайджан про «випереджувальний удар»


Вірменські сили спецпризначення демонструють свої вміння, архівне фото

Президент Вірменії Серж Сарґсян заявив у понеділок, що, коли його країна в конфлікті навколо Нагірного Карабаху побачить загрози на своїх кордонах, вона залишає собі право на випереджувальний удар.

Вірменія готова до будь-яких можливих подій у цьому конфлікті і дасть «асиметричну» відповідь на будь-які військові загрози з боку Азербайджану, попередив він, виступаючи на церемонії з нагоди 23-річчя Збройних сил Вірменії.

Останнім часом напруженість навколо Нагірного Карабаху зростає – сторони звинувачують одна одну в численних порушеннях перемир’я 1994 року.

Бойові сутички на фактичній межі між Нагірним Карабахом і рештою Азербайджану стаються регулярно, незважаючи на проголошений понад 20 років тому режим припинення вогню.

Нагірний Карабах, автономія у складі міжнародно визнаних кордонів Азербайджану, більшість населення якої становлять вірмени за національністю, одностороннім чином проголосив незалежність після війни 1988–1994 років, унаслідок якої Азербайджан втратив контроль над регіоном. У Баку вважають, що його окупувала Вірменія. Самопроголошеної «незалежності» Нагірного Карабаху формально не визнає жодна держава світу, зокрема, й Вірменія. Фактично ж Єреван надає цьому сепаратистському регіонові Азербайджану всіляку підтримку.

XS
SM
MD
LG