Доступність посилання

ТОП новини

В Освенцимі відбуваються заходи з нагоди 70-ї річниці звільнення в’язнів


У Польщі відзначають 70-річчя звільнення «Аушвіца»
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:47 0:00

У Польщі відзначають 70-річчя звільнення «Аушвіца»

У польському місті Освенцим відбуваються заходи з нагоди 70-ї річниці звільнення колишнього нацистського табору смерті «Аушвіц». У церемонії візьмуть участь кількасот людей, які змогли вижити в концтаборі, а такожпредставники іноземних держав.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель 26 січня в Берліні на заході, присвяченому звільненню Освенцима, назвала «ганьбою» те, що євреї Німеччини в часи Другої світової війни зазнали образ, погроз і насильства. Адресатами промови Меркель були люди, які вижили під час Голокосту.

Ювілей звільнення концтабору в Освенцимі загострив напружені відносини між Україною і Польщею з одного боку та Росією з іншого.

Президент Росії Володимир Путін відмовився від візиту до Освенцима, речник російського лідера пов’язав це з тим, що Путін не отримав запрошення на меморіальні заходи.

Уряд Польщі вирішив не надсилати запрошення, але замість цього попросив, щоб глави держав повідомити польській владі про свій намір бути на цьому заході.

Президент України Петро Порошенко зголосився до участі в церемонії.

Міністр закордонних справ Польщі Гжегож Схетина сказав 22 січня, що здивований нервовою реакцію Росії на його заяву про визволення українцями концентраційного табору «Аушвіц-Біркенау». Перед тим МЗС Росії закликало «припинити знущання з історії».

XS
SM
MD
LG