Доступність посилання

ТОП новини

Депутати підтримали законопроект про визнання організацій терористичними


Верховна Рада ухвалила за основу урядовий законопроект про визнання організацій терористичними. За відповідний законопроект проголосували 270 народних депутатів за необхідних 226.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що наразі українське законодавство не визначає порядок визнання організації терористичною.

Документ передбачає внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України, визначивши, що справи про визнання організацій терористичними підсудні Вищому адміністративному суду України як суду першої інстанції і що постанови суду про визнання організації терористичною підлягають негайному виконанню.

Крім того, урядовий законопроект також передбачає, що у тому разі, якщо терористична діяльність організації призвела до виникнення кризових ситуацій, що загрожують національній безпеці України, така організація може бути визнана терористичною рішенням Ради національної безпеки і оборони України.

Раніше Верховна Рада звернулася до Євросоюзу, ПАРЄ, Європейського парламенту, США, Канади, Австралії і Японії з проханням визнати угруповання «ДНР» і «ЛНР» терористичними організаціями. Крім того, уряд також звернувся до міжнародної спільноти з відповідним проханням. Це сталося після обстрілу автобуса поблизу Волновахи, внаслідок обстрілу загинули 13 людей.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG