Доступність посилання

ТОП новини

Справа Литвиненка: підозрювані росіяни далі в розшуку


Олександр Литвиненко, архівне фото
Олександр Литвиненко, архівне фото

На судовому розслідуванні, що триває сьогодні в Лондоні у справі про смерть критика Кремля Олександра Литвиненка, працівник контртерористичного підрозділу Крейґ Маскалл повідомив, що двоє підозрюваних у причетності до вбивства громадян Росії далі перебувають у розшуку.

За його словами, кримінальне розслідування справи про вбивство триває далі.

Учора на цьому слуханні адвокат дружини Литвиненка Марини Бен Еммерсон звинуватив президента Росії Володимира Путіна в убивстві колишнього російського спецслужбіста. За його словами, це розслідування «має скинути з Путіна маску, щоб стало ясно, що під машкарою голови держави криється звичайний кримінальник».

Як очікують, нинішня процедура публічного судового розслідування, прийнята в англійському праві, протриває близько двох місяців.

Її тривалий час відкладали, але початок розгляду прискорили після повідомлень про появу нових свідчень у справі, що, ймовірно, можуть надійніше довести причетність Росії до вбивства.

Олександр Литвиненко, колишній працівник спецслужб СРСР і Росії, а потім непримиренний критик Кремля, який отримав притулок і громадянство у Великій Британії, помер у листопаді 2006 року після того, як випив чаю з плутонієм – радіоактивною і дуже отруйною речовиною. Слідство дійшло висновку, що вбивство могли влаштувати двоє громадян Росії, Андрій Луговий і Дмитро Ковтун.

Вони обидва і офіційна Москва заперечують причетність, Росія також відмовляється видати своїх громадян для суду.

XS
SM
MD
LG