Доступність посилання

ТОП новини
01 грудня 2020, Київ 11:24

ПАРЄ знову позбавила делегацію Росії головних повноважень


Голова делегації Росії Олексій Пушков на нинішній сесії ПАРЄ у Страсбурзі, фото 27 січня 2015 року

Парламентська асамблея Ради Європи у середу знову позбавила делегацію Росії низки головних повноважень, цього разу до квітня, коли відбудеться наступна сесія. Йдеться в першу чергу про право голосу й участі в роботі керівних органів ПАРЄ.

Зміна цих санкцій буде можлива у квітні в тому разі, якщо Росія засвідчить істотний поступ до виконання вимог Асамблеї, мовиться в резолюції.

У відповідь голова російської делегації Олексій Пушков заявив, що його делегація залишає Парламентську асамблею Ради Європи і припиняє будь-які контакти з ПАРЄ до кінця цього року. Його заступник Леонід Слуцький додав, що російська делегація, найімовірніше, до кінця року зупинить своє членство в ПАРЄ.

Крім того, сказав Пушков, наприкінці року залежно від ситуації, яка складатиметься, буде вирішуватися питання про можливий вихід Росії зі складу самої Ради Європи – провідного міждержавного правозахисного об’єднання.

Уперше делегацію Росії позбавили прав у ПАРЄ у квітні минулого року до кінця того року через окупацію і спробу анексії Росією українського Криму. Тоді російська делегація теж залишила Асамблею. На початку цього року вона повернулася, але її повноваження відразу були оскаржені через подальшу агресію Росії проти України.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

Recommended

XS
SM
MD
LG