Доступність посилання

ТОП новини

Керівництво апарату Ради отримало земельні ділянки з порушенням закону – програма «Схеми»


Керівник апарату Верховної Ради Валентин Зайчук, його заступник Володимир Яловий, а також члени їхніх родин отримали земельні ділянки у Бучі, що на Київщині. Ці ділянки були виведені з державної власності з порушенням законодавства. Про це йдеться в розслідуванні програми «Схеми» – спільного телевізійного проекту Радіо Свобода і Першого національного телеканалу.

Бучанська селищна рада змінила цільове призначення земельних ділянок лісового фонду загальною площею 890 гектарів у 2002 році. Вони були віднесені до земель житлової та громадської забудови.

Ухвалюючи це рішення, Бучанська селищна рада та її голова Анатолій Федорук перевищили надані їм повноваження, стверджує колишній депутат Ірпінської міської ради, громадський активіст Віктор Бархоленко. Відповідно до частини 9 статті 149 Земельного кодексу, вилучення лісів першої групи площею понад 10 гектарів належить до повноважень Кабінету міністрів.

Після повалення режиму Януковича під тиском активістів прокуратура Київської області подала позов до суду. Ірпінський міський суд Київської області визнав рішення про відведення лісу під забудову недійсним. Однак Бучанська міська рада на чолі з Федоруком оскаржила це рішення в Апеляційному суді Київської області. Наразі триває судовий процес.

У 2008 році свої проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок в місті Буча отримало теперішнє керівництво апарату Верховної ради, свідчить реєстр санітарно-епідеміологічних висновків Міністерства охорони здоров’я. Ідеться про керівника апарату Верховної ради Валентина Зайчука, його заступника Володимира Ялового, а також членів їхніх родин.

Наразі ділянки Зайчука, його заступника Ялового та декілька сусідніх обнесені одним парканом.

Згідно з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно, всі ці земельні ділянки тепер переоформлені на Ушеніну Ларису Володимирівну. Це мати Скарбовійчук Ірини Сергіївни, яка є дружиною Руслана Скарбовійчука – донедавна народного депутата України від Комуністичної партії і товариша колишнього віце-спікера Ігоря Калєтніка, який оголошений в розшук за підозру у розкраданні грошей в особливо великих розмірах та фальсифікації підрахунку голосів під час пленарного засідання Верховної Ради 16 січня 2014 році.

XS
SM
MD
LG