Доступність посилання

ТОП новини

Лише Україна захистить Європу від наслідків революції у Росії – професор Мотиль


(©Shutterstock)

«У певний момент, порівняно незначний струс – бунт, вбивство, смерть – можуть спровокувати повстання, путч, чи навіть громадянську війну»

Режим Путіна руйнується на очах і може розвалитись протягом кількох наступних років. Коли це станеться, від ймовірної революції, путчу, чи навіть громадянської війни у Росії Захід зможе відгородити лише успішна, незалежна Україна. Про це заявив професор політології університету Rutgers Олександр Мотиль.

Експерт відзначає, що Росія зробила вибір на користь зовнішньої агресії та внутрішніх репресій, а не життєво необхідних реформ, відтак колапс країни – лише справа часу.

Олександр Мотиль
Олександр Мотиль

Мотиль зазначає, що Росія, перебуваючи на порозі економічного занепаду, розгорнула військові авантюри, які не зможе оплачувати безкінечно. Зрештою, це і обумовить крах режиму Путіна.

«У певний момент, порівняно незначний струс – бунт, вбивство, смерть – можуть спровокувати повстання, путч, чи навіть громадянську війну
Олександр Мотиль

«Незабаром Росія вже не зможе оплачувати, взяте на себе, у силу того, як її економіка та суспільство піддаватимуться все більшому тиску. У певний момент, порівняно незначний струс – бунт, вбивство, смерть – можуть спровокувати повстання, путч, чи навіть громадянську війну», – пише Мотиль.

Експерт вважає цей сценарій безальтернативним і попереджає: від наслідків краху Росії Європу може захистити лише Україна.

«Захід нічого не може зробити, щоб попередити невідворотний занепад путінського режиму у Росії. Але Захід здатний чимало зробити, щоб обмежити шкоду від зміни режиму у Росії. Для цього необхідно активно підтримувати Україну та інші держави, яким загрожує Росія. Тим самим можна стримати нестабільність в Росії», – резюмує Олександр Мотиль.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG