Доступність посилання

ТОП новини

Керівник апарату парламенту продав депутатові-комуністу частину лісу, незаконно відведену під забудову – програма «Схеми»


Валентин Зайчук

Керівник апарату Верховної Ради Валентин Зайчук, його заступник Володимир Яловий, а також члени їхніх родин безкоштовно отримали земельні ділянки у Бучі, що на Київщині. Ця земля була виведена з державної власності з порушенням законодавства. Згодом ці ділянки були продані родині народного депутата 7-го скликання, комуніста Руслана Скарбовійчука. Про це йдеться в розслідуванні програми «Схеми» – спільного проекту Радіо Свобода і Першого національного телеканалу.

Теперішнє керівництво апарату Верховної Ради отримало свої проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок у місті Буча у 2008 році. Про це свідчить реєстр санітарно-епідеміологічних висновків Міністерства охорони здоров’я. Ідеться про керівника апарату Верховної Ради Валентина Зайчука, його заступника Володимира Ялового, а також членів їхніх родин. До цього активісти Бучі звертались до керівників апарату Верховної Ради з проханням винести на розгляд парламенту проблему незаконного «дерибану» лісу в Бучі.

Наразі ділянки Зайчука, його заступника Ялового та декілька сусідніх обнесені одним парканом.

Згідно з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно, всі ці земельні ділянки тепер переоформлені на Ушеніну Ларису Володимирівну. Це мати Скарбовійчук Ірини Сергіївни, яка є дружиною Руслана Скарбовійчука – донедавна народного депутата України від Комуністичної партії і товариша колишнього віце-спікера Ігоря Калєтніка, який оголошений в розшук за підозру у розкраданні грошей в особливо великих розмірах та фальсифікації підрахунку голосів під час пленарного засідання Верховної Ради 16 січня 2014 року.

Бучанська селищна рада змінила цільове призначення земельних ділянок лісового фонду загальною площею 890 гектарів у 2002 році. Вони були віднесені до земель житлової та громадської забудови.

Ухвалюючи це рішення, Бучанська селищна рада та її голова Анатолій Федорук перевищили надані їм повноваження, стверджує колишній депутат Ірпінської міської ради, громадський активіст Віктор Бархоленко. Відповідно до частини 9 статті 149 Земельного кодексу, вилучення лісів першої групи площею понад 10 гектарів належить до повноважень Кабінету міністрів.

Після повалення режиму Януковича під тиском активістів прокуратура Київської області подала позов до суду. Ірпінський міський суд Київської області визнав рішення про відведення лісу під забудову недійсним. Однак Бучанська міська рада на чолі з Федоруком оскаржила це рішення в Апеляційному суді Київської області. Наразі триває судовий процес.

Журналісти програм «Схеми» зверталися за коментарями до Валентина Зайчука та Володимира Ялового, але відповіді на запит не отримали. Коментар Руслана Скарбовійчука отримати не вдалося.

Дивитись коментарі (4)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG