Доступність посилання

ТОП новини

Нове голосування у Маріуполі: Росія – країна-агресор, а «ДНР» і «ЛНР» – терористи


Пікетування міськради Маріуполя. 30 січня 2015 року

На вимогу громади міста було скликали позачергове засідання міськради Маріуполя

Хвилю дискусій у ЗМІ та в соціальних мережах викликав протокол, опублікований на офіційному сайті Маріупольської міської ради, який був змінений у ніч із 27 на 28 січня. Відтак на вимогу громади скликали позачергове засідання міської ради Маріуполя, щоб проголосувати повторно і почути пояснення про рішення міськради.

У Маріуполі відбулась позачергова 45-а сесія Маріупольської міської ради з приводу повторного голосування за підтримку рішення про визнання резолюції Верховної Ради України, в якій Росія визнається країною-агресором, а угрупування «ДНР» і «ЛНР» – терористичними організаціями.

Перед початком сесії обурені маріупольці прийшли до будівлі засідання з українською символікою та плакатами з написами: «ДНР, ЛНР – террористы», «Хотлубей, исправь ошибку», «Народна люстрація», «Федай – зрадник», «Путин убийца» та інші. Активісти пікетували будівлю, створивши живий коридор, з метою дізнатись особисто у депутатів: «За що вони проголосують?». Та конкретної відповіді не отримали.

У Маріуполі пікетували міськраду з вимогою визнати Росію країною-агресором
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

Сесія була організована на прохання громади міста – конкретизувати рішення, ухвалені на попередній позачерговій сесії міськради.

Голова міста Юрій Хотлубей так пояснив рішення: «Сесія Верховної Ради проходила в той самий день, 27-го числа. У нас не було можливості детально пов’язати наше рішення з рішенням сесії Верховної Ради України, тому було ухвалене лаконічне протокольне рішення за усною заявою наших депутатів: визнати цей акт агресії зі східної сторони, підконтрольній так званим бойовикам «ЛНР» та «ДНР» і, в принципі, підтримати усі рішення, ухвалені Верховною Радою України».

Також голова заявив, що на сьогоднішній день місто має доказову базу про те, що обстріл Маріуполя вівся з боку територій, підконтрольних бойовикам, йде слідчий процес, створено слідчі групи, які займаються – згідно із законами України – відпрацюванням питань з приводу суботнього обстрілу міста.

Щодо питання позачергової сесії міської ради, депутат Сергій Магера вважає, що підписаний протокол на попередній сесії ради повністю відповідає тому, за що голосували, та каже, що факт про зміну тексту протоколу варто відкинути – громада його за таку відповідь обсвистала.

Магера зачитав звернення до депутатів Верховної Ради із закликом вирішення конфлікту на Сході України мирним шляхом: «Ми закликаємо Верховну Раду України та президента України – зробити все для того, щоб припинити війну та врятувати наші міста та мирних жителів. Ми закликаємо до мирних переговорів, ми закликаємо до мирних рішень, які захистять від голоду та холоду українців, що проживають нині на територіях, не підконтрольних нашій державі».

Маріуполь кардинально змінився – політолог

Під час засідання двоє депутатів запропонували внести корективи до протоколу. Зокрема, Микола Токарський, депутат обласної ради, запропонував доповнити четвертий пункт про увіковічення пам’яті жертв 24 січня та додати «до списку усіх жертв, що загинули від рук терористів». З боку депутата Олександра Ярошенка була висунута пропозиція щодо корективи другого пункту протоколу.

«Я пропоную не визнавати, а підтвердити рішення Верховної Ради України про те, що Росія – це країна-агресор, а «ДНР» та «ЛНР» – представники терористичного угрупування», – зазначив він.

Обидві пропозиції були підтримані головою міста та винесені на голосування, за підсумками якого рішення Верховної Ради підтвердила абсолютна більшість маріупольських депутатів.

Після цього ухвалення мер міста Юрій Хотлубей зачитав звернення від маріупольської громади до світових лідерів та небайдужих людей із закликом «негайно посилити політичний та економічний тиски на Росію з метою примусу її до миру».

Політолог Костянтин Батозський зазначає, що Маріуполь кардинально змінився. Він звертає увагу, що старі схеми щодо кулуарних вирішень загальносуспільних питань вже не діють. Також, політолог вважає нинішнє рішення кращим за попереднє.

«Є такий вислів, що демократія – це скандал, бо я нічого не бачу в тому, що депутати зібрались знову і конкретизували свою позицію щодо Росії як країни-агресора. На жаль, це не було зроблено напередодні. Рішення яке було ухвалене сьогодні, воно трішки більше за попереднє. Воно включає у себе такий пункт, як вимогу визнати «ДНР» та «ЛНР» – терористичними організаціями. Це і вимога визнати Росію країною-агресором та країною-спонсором тероризму. Також, вимогу збудувати монумент усім маріупольцям, що загинули під час цієї війни. Це насправді краще рішення. Більшість депутатів його підтримали. Мені здається, що ніяких нюансів зараз не буде», – зазначив Костянтин Батозський.

  • Зображення 16x9

    Анна Чуданова

    На Радіо Свобода працюю з лютого 2015 року. Регіональний кореспондент у Маріуполі. Народилася 1993 року в місті Маріуполь, Донецької області. Здобуваю ступінь магістра у Школі журналістики УКУ (Український Католицький Університет).

Дивитись коментарі (36)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG