Доступність посилання

ТОП новини

Греція відмовляється співпрацювати з аудиторами міжнародних кредиторів – міністр


Яніс Варуфакіс

Міністр фінансів Греції Яніс Варуфакіс заявив у п’ятницю, що його країна відмовляється співпрацювати з аудиторами міжнародних кредиторів Афін – Європейської комісії, Європейського центрального банку і Міжнародного валютного фонду.

Греція також відмовляється від останнього, ще не отриманого, траншу міжнародної допомоги, додав він.

Досі Греція вела з кредиторами й їхніми аудиторами постійні переговори, звітуючи про виконання умов цієї допомоги, щоб отримати право на чергову суму. Через те, що переговори про останній транш у 7 мільярдів 200 мільйонів євро не встигли завершити за попереднього уряду, ця сума лишилась наразі не виплаченою.

Новий уряд лівацьких і правих популістів на чолі з Алексісом Ципрасом, який прийшов до влади минулого тижня, вже заявляв, що скасовує низку планованих раніше приватизаційних проектів і значно знижує плани бюджетних надлишків, необхідних для виплати величезного державного боргу Греції.

Нині чинні умови надання Греції допомоги від Європейського союзу, країн-членів і Міжнародного валютного фонду загалом на 240 мільярдів євро, яка має на меті врятувати країну від дефолту, вимагають від Афін суворих заходів заощадження і радикальних економічних реформ.

Ці реформи вже призвели до зубожіння частини населення і збільшили соціальну напруженість. На такій протестній хвилі позачергові парламентські вибори тиждень тому привели до влади ультралівацьку популістську політичну партію «Коаліція радикальної лівиці», відому також за скороченою назвою «Сіріза», на чолі з Алексісом Ципрасом. Ця партія створила новий уряд спільно з правою популістською партією «Незалежні греки». Обидві партії, протилежні за політичним спрямуванням, об’єднує практично єдине: вороже ставлення до суворих економічних умов, на яких Греція отримує міжнародну фінансову допомогу для порятунку країни від дефолту.

XS
SM
MD
LG