Доступність посилання

ТОП новини
08 березня 2021, Київ 06:01

У Мінську починається зустріч Тристоронньої контактної групи


Журналісти чергують біля будівлі, де відбувається зустріч Тристоронньої контактної групи і представників сепаратистів, Мінськ, 31 січня 2015 року

У столиці Білорусі Мінську вдень у суботу почалася зустріч Тристоронньої контактної групи з участю представників сепаратистів.

Вона відбувається за зачиненими дверима.

У ній беруть участь учасники контактної групи – представники ОБСЄ Гайді Тальявіні, спецпредставник голови Організації з безпеки і співпраці в Європі, України Леонід Кучма, колишній президент, і Росії Михайло Зурабов, посол у Києві.

Також на зустрічі присутні представники збройних угруповань «ДНР» Денис Пушилін і «ЛНР» Владислав Дейнего.

Крім того, на зустрічі присутній і Віктор Медведчук, лідер проросійського руху «Український вибір». Він прибув на зустріч в авті російського посла. Чи представляє він когось, наразі не відомо.

Видання «Українська правда» повідомило раніше в суботу з посиланням на адміністрацію президента України, що Медведчука призначила СБУ «спеціальним представником із питань гуманітарного характеру щодо мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях».

Перед початком зустрічі представники сепаратистів заявили, що ватажки їхніх угруповань зараз зайняті воєнними діями і прибудуть до Мінська тільки в тому разі, коли Україна погодиться на розмежування за лінією станом на цей день, 31 січня.

Через неявку самих ватажків «ДНР» Олександра Захарченка і «ЛНР» Ігоря Плотницького, які підписували Мінські домовленості у вересні минулого року, до останнього моменту не було впевненості, що зустріч відбудеться.

У п’ятницю ввечері в ОБСЄ заявили, що до зустрічі підготований документ із переліком конкретних кроків із метою досягти таких результатів, як обов’язкову для виконання домовленість про негайне припинення вогню і відведення важких озброєнь від лінії контакту, узгодженої Мінським меморандумом 19 вересня, безперешкодне постачання гуманітарної допомоги до потерпілих регіонів Донецької й Луганської областей, а також відчутний поступ у звільненні затриманих.

Сепаратисти заявляють, що не вважають себе зобов’язаними Мінськими домовленостями і вже підготували нові власні документи на заміну їх, зокрема, з визначенням лінії контакту сторін на нинішній час, із урахуванням територіальних здобутків бойовиків за час, коли українські війська вважали себе зобов’язаними перемир’ям і часто відступали, не відповідаючи на напади. Україна повторює, що визнає тільки самі Мінські домовленості, які, серед іншого, зафіксували лінію контакту станом на 19 вересня минулого року.

Дивитись коментарі (3)

XS
SM
MD
LG