Доступність посилання

ТОП новини

Тристороння контактна група констатує зрив переговорів


Архівне фото. Учасники Тристоронньої групи: екс-президент України Леонід Кучма (ліворуч), спецпредставник голови ОБСЄ Гайді Тальявіні та посол Росії в Україні Михайло Зурабов (праворуч)

Учасники Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з врегулювання ситуації на сході України констатувала зрив переговорів через позицію угруповань «ДНР» і «ЛНР». Вони знову закликали сторони, зважаючи на серйозне погіршення на місцях, до широкого виконання Мінських домовленостей. Про це йдеться у відповідній заяві ТКГ, розповсюдженій у неділю ОБСЄ.

В заяві констатується, що ТКГ зібралася в Мінську для консультацій з представниками деяких частин Донецької та Луганської областей.

«ТКГ підготувала детальний план для конкретного виконання Мінських протоколу та меморандуму, які продовжують бути незамінною основою для будь-якого мирного вирішення. На жаль, підписанти цих документів із Донецька та Луганська не взяли у цьому участь, хоча вони отримали персональні запрошення від ТКГ», – наголошується в заяві.

У ТКГ наголошують, що представники так званих «ЛНР» і «ДНР», які були присутні під час зустрічі, «не були здатними обговорювати пропозиції, запропоновані ТКГ».

«У дійсності, вони не були навіть готові обговорювати виконання режиму припинення вогню та відведення важкого озброєння. Замість цього вони закликали переглянути протокол та меморандум. Зустріч було відкладено», – зазначили в ОБСЄ.

Разом з тим, в заяві сказано, що ТКГ залишається відкритою для продовження консультацій у будь-який час.

«У світлі серйозного погіршення ситуації та зростаючої кількістю жертв, ТКГ закликає всіх учасників відповідально та без подальшої затримки долучитися до широкого виконання Мінських домовленостей», – запевнили в ОБСЄ.

31 січня у Мінську відбулася зустріч тристоронньої контактної групи за участі представників України, Росії, ОБСЄ, а також представників бойовиків. Зустріч тривала 4 з половиною години. Про результати переговорів нічого не повідомлялося.

На цю ж тему:

31.01.2015
Кучма: лідери бойовиків зірвали зустріч у Мінську

Україна не сприймає жодних ультиматумів від сторін у перемовинах – екс-президент України далі
XS
SM
MD
LG