Доступність посилання

ТОП новини

Затримані 13 осіб, яких підозрюють у побитті активістів Майдану у лютому 2014 року – МВС


Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що вже затримані 13 осіб, яких підозрюють у побитті активістів Майдану під час протестних акцій у Маріїнському парку і на Софіївській площі в Києві 18 лютого 2014 року.

«31 січня ми затримали 13 активних учасників тих подій з числа так званих «тітушок». З ними проведені слідчі дії в рамках кримінального провадження, двох заарештували на підставі рішення суду, один затриманий на підставі статті 208 Кримінального кодексу України і очікує рішення суду щодо визначення запобіжного заходу. Щодо решти десяти осіб їх процесуальний статус буде визначатися ГПУ після проведення експертиз щодо вилученої зброї», – цитує прес-служба МВС слова Авакова.

Усі затримані дали свідчення щодо участі в побитті активістів Майдану та організаторів цих акцій.

Крім того, вони назвали слідству імена «тітушок», котрі вели прицільну стрільбу по мітингувальниках і раніше були не відомі, зазначив Аваков.

«Деякі зі встановлених осіб, згідно з їхніми свідченнями, крім убивства Веремія ( журналіст, якого вбили на вулиці Велика Житомирська 19 лютого 2014 року. – ред.), брали участь у побитті активістів Майдану і силових акцій з використанням вогнепальної зброї щодо учасників акцій протесту 18 лютого 2014 року в Маріїнському парку і на Софіївській площі», – додав міністр.

У МВС також визначили структуру організації та використання загонів «тітушок». За даними Авакова, на чолі цієї структури був колишній глава МВС Віталій Захарченко.

Крім того, Аваков заявив, що правоохоронці мають докази того, що зброю «тітушкам» видавали зі складів МВС.

У лютому минулого року люди спортивної зовнішності, яких назвали «тітушками», завдали тілесних ушкоджень різної тяжкості учасникам акцій протесту в центрі Києва.

У січні цього року правозахисники зробили подання до Міжнародного кримінального суду щодо злочинів проти Майдану. Зокрема, їхнє подання стосується і злочинів «тітушок».

XS
SM
MD
LG