Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко закликає до «цифрової України» і електронних петицій громадян


Президент Петро Порошенко закликав сьогодні до рішучого прориву в переході до електронного урядування й пообіцяв створити портал для петицій громадян.

«Це поширена в демократичних країнах та доволі ефективна технологія колективного впливу громадян на владу… Голос однієї людини влада може й не почути, а петиція – це вже потужний хор», – сказав президент на засіданні Національної ради реформ.

Крім того, сказав він, громадяни мають і на індивідуальній основі отримати не просто технічну можливість, але й юридичне право звертатися до органів влади електронною поштою.

«Навіщо їхати, стояти в довгих чергах для того, щоб отримати штамп, як у бюрократів, що ти здав скаргу? Навпаки, якщо ти електронною поштою звернувся, то звернення тут же потрапляє у облік, і відповідна система має в обмежений термін, щоб дати відповідь по суті. Хочеш подати клопотання до Президента, поскаржитися на проблему чи чиновника? Так, язик до Києва доведе, але не треба буде плентатися до Києва через усю країну. Впевнений, що скоро буде можливість написати прямо з дому, і таке електронне звернення матиме силу й статус вашого офіційного звернення, як справжнє паперове звернення», – наводить слова Порошенка прес-служба голови держави.

За словами президента, «взагалі проект «Цифрова Україна» передбачає безпрецедентну відкритість електронних даних, пов’язаних з роботою органів влади, публічних фінансів, державних реєстрів, інших напрямків, державних закупівель, де ми можемо зробити цей процес значно ефективнішим, статистичних даних, бо у нас давно була проблема щодо відкритого доступу до статистичних даних».

Електронне урядування передбачає спілкування громадян чи компаній із органами державної і місцевої влади за допомогою електронних мереж і сучасних інформаційних технологій, без необхідності особистої явки. Цьому приділяють важливе значення, зокрема, в Європейському союзі, де єврокомісари з питань цифрового порядку денного чи єдиного цифрового ринку обіймають одночасно посади віце-президента Європейської комісії.

Дивитись коментарі (8)

XS
SM
MD
LG