Доступність посилання

ТОП новини

Білоруська влада неадекватно реагує на запитання до Лукашенка – журналісти


Олександр Лукашенко на прес-конференції у Мінську, 29 січня 2015 року

Журналісти зарубіжних і недержавних ЗМІ Білорусі шоковані тим, як влада спотворила їхні запитання до Лукашенка під час прес-конференції

На прес-конференції Олександра Лукашенка минулого четверга журналісти зарубіжних і недержавних ЗМІ підняли дуже гострі питання. Причому деякі не просто виступили з критикою, а й спробували вести конструктивний діалог з главою держави. І вже в п’ятницю за дорученням глави держави чиновники почали давати відповіді, розбиратися.

Кореспондент ВВС Тетяна Мельничук підняла проблему іміджу влади, навівши приклади арештів громадських активістів біля пам’ятника Тарасові Шевченку після вшанування пам’яті жертв київського Майдану, а також переслідування людей, які вийшли до французького посольства з табличками «Я – Шарлі».

«Якщо влада починає метушитися і це робити, це ідіоти. Вони просто діють на шкоду цій владі», – заявив Лукашенко.

Наступного дня, в п’ятницю, мінська міліція за дорученням президента розібралася – офіційне агентство «БЕЛТА» розповсюдило оперативно підготовану «відповідь» на звернення журналістки.

Тетяна Мельничук була шокована відповіддю і коментарем в ефірі ОНТ начальника столичної міліції, генерала Олександра Барсукова: «Я навіть не сподівалася, що це буде таке шоу. Мені здалося, коли ми говорили на прес-конференції з паном президентом, що тема була окреслена і зрозуміла абсолютно точно. І ця тема – відповідальність усіх нас за імідж нашої країни, тема свободи слова, свобода критики – я говорила, що сильна держава ніколи не буде боятися критики, а засоби масової інформації не будуть ухилятися, щоб подавати якісь критичні явища в нашому житті, для того щоб влада на них адекватно реагувала. І ось вже кілька днів я відчуваю себе як у тій відомій приказці: «Хто дурніший за дурня? Дурень з ініціативою». Тобто мені здалося, що президент мене зрозумів, що його реакція була адекватна, але тепер я можу тільки повторити, коли я бачу, як на щось намагаються відреагувати всілякі чиновники: відбувається «відмивання мундира», і це виглядає досить смішно. Досить смішно, коли люди підміняють суть розмови якимись дрібними деталями».

До речі, за вшанування пам’яті загиблих на Майдані активісти відсиділи по 5 і 10 діб (двоє вийшли на свободу тільки в неділю ввечері). А Олександр Макаєв та Максим Вінярський продовжують відбувати покарання у 15 діб.

Лідер ОГП Анатолій Лебедько отримав повістку до суду 4 лютого за акцію біля французького посольства, незважаючи на заяви Лукашенка. Тетяна Мельничук продовжує: «У такому випадку, через такий привід людей не повинні ні заарештовувати, ні притискати, ні судити. Навіть якщо кримінальна «братва» збирається вшанувати пам’ять загиблих, не по-людськи втручатися в цей процес. Суть в тому, що з дріб’язкової справи роблять, як кажуть, з мухи слона. І влада підставляється в цьому. Народ, очевидно, сміється з цих виправдань. Почитайте, наприклад, на форумі tut.by, що люди говорять. Там багато повідомлень, і у всіх них дуже непривабливі оцінки дій влади. Ось це справжня реакція. А якось далі вплутуватися в полеміку не хочеться. Якщо буде пропозиція, я готова прийти на семінар і всерйоз говорити про те, як слід цінувати чистоту свого мундира, і взагалі ім’я та імідж нашої країни».

Головний редактор інтернет-видання «Щоденник» Сергій Сацюк підняв на прес-конференції проблему корупції. Буквально наступного дня його запросили до голови адміністрації президента Олександра Косинцева.

Журналісти Тетяна Мельничук і Сергій Сацюк
Журналісти Тетяна Мельничук і Сергій Сацюк

Відгукнувся і заступник глави адміністрації президента Валерій Міцкевич: мовляв, адміністрація перевіряє інформацію щодо корупції, про яку говорив журналіст. За словами Міцкевича, Сергій Сацюк не надав конкретних фактів корупційних злочинів та проявів ні в усному, ні в письмовому вигляді.

Журналіст Сергій Сацюк каже, що він шокований, як влада спотворила його посил до президента: «Я таку тенденцію помітив, що об’єдналися всі: і представники влади, і анархісти, і представники ще якихось крайніх радикальних опозицій: ну от, Сацюк отримав те, чого домагався, «за що боровся, на те й напоровся», так йому і треба. Почалася демагогія, порожня демагогія. Я говорив про одне, а вони все перекрутили на абсолютно інше. Представники влади кажуть, що він, мовляв, факти не надав, що це не так. Все перебрехали, переставили з ніг на голову. Мене зараз просто закидали листами на електронну пошту, дзвінками, люди йдуть до редакції – всі з фактами корупції. Вони почули, що, мовляв, Сацюк не зміг надати фактів корупції, і несуть. Хоча я говорив не про факти корупції, я говорив про те, що у нас створюються тепличні умови для процвітання корупції. Але посадові особи все перебрехали, щоб перевести розмову в іншу площину, вигідну для них, що Сацюк не зміг навести фактів корупції. Факти насправді всім відомі. І це не рівень президента – шукати факти. Тому я розмовляв з президентом про факти, які допоможуть у боротьбі з корупцією, про факти, які створюють тепличні умови для корупції, щоб запобігти їм, усунути причини, а не наслідки. Тому я навіть трохи шокований таким поворотом».

Оригінал матеріалу – на сайті Білоруської редакції Радіо Свобода

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG