Доступність посилання

ТОП новини

Павленко: законопроекти про регулювання інформпростору потребують допрацювання


Юрій Павленко

Проект закону про посилення застосування санкцій до ліцензіатів за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення потребує суттєвого допрацювання, тож депутатам не слід сьогодні його ухвалювати, заявляє народний депутат і член комітету з питань свободи слова й інформаційної політики Юрій Павленко.

За його словами, автор законопроекту, голова комітету з питань свободи слова й інформаційної політики Вікторія Сюмар пропонує надати надмірні повноваження Національній раді з питань телебачення і радіомовлення, що може зробити її інструментом впливу і маніпуляції.

«Пропонується надати право Національній раді, державному органу, без рішення суду позбавляти ліцензії. Більше того, встановлювати злочин, що суперечить взагалі основним принципам правової держави. Є зашкальні норми штрафів – 15% від власності ліцензій. Крім того, є ціла низка норм достатньо суб’єктивних у законопроекті: для своїх можна на це закрити очі, а для чужих, для інших, неугодних це можна використати для позбавлення ліцензії, накладання штрафу або перевірки», – заявив Павленко.

За його словами, законопроект Сюмар й альтернативний законопроект депутата Сергія Капліна щодо інформаційної політики повинні пройти широке громадське обговорення і експертизу всередині Верховної Ради і поміж експертами.

Депутати 3 лютого планують голосувати за законопроекти, що регулюють інформаційний простір України.

XS
SM
MD
LG