Доступність посилання

ТОП новини

«Газпром» отримав від «Нафтогазу» доплату за поставки газу в лютому


Ілюстраційне фото

Російська компанія «Газпром» отримала від «Нафтогазу» ще 107,144 мільйона доларів доплати за поставки газу в лютому, повідомляє прес-служба «Газпрому».

Всього з урахуванням загального обсягу отриманої «Газпромом» передоплати і поставленого в Україну газу «Нафтогаз України» сплатив близько 715 мільйонів кубометрів майбутніх поставок, йдеться в повідомленні.

Росія повністю припинила постачання газу в Україну в червні 2014 року, заявляючи про борг у 5 мільярдів 300 мільйонів доларів. Від того часу велися переговори про його відновлення у тристоронньому форматі Україна – ЄС – Росія.

У жовтні 2014 року за посередництва Європейської комісії Україна і Росія дійшли згоди про відновлення поставок російського газу Києву в зимовий період на умовах передоплати, а також узгодили їхні тимчасові умови до березня наступного року включно.

Домовленості передбачають, що українська сторона має до кінця року сплатити російській стороні борг у 3 мільярди 100 мільйонів доларів. При цьому умовою початку постачання газу є сплата першої частини цього боргу на суму в 1 мільярд 450 мільйонів доларів, а також передоплати за газ, який Україна хоче купити.

4 листопада 2014 року «Нафтогаз» перерахував «Газпромові» 1 мільярд 450 мільйонів доларів у рахунок оплати поставлених і несплачених раніше обсягів газу.

XS
SM
MD
LG