Доступність посилання

ТОП новини

Яценюк доручив у літній період закачати в ПСГ максимум європейського газу


Арсеній Яценюк

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк доручив Міністерству енергетики і вугільної промисловості, а також «Нафтогазу України» у літній період закачати в підземні сховища максимальний обсяг європейського газу.

«Ми очікуємо ціни на природний газ у наших європейських партнерів на літній сезон (другий і частина третього кварталу) від 250 до 300 доларів – це дещо менше, ніж 500 доларів, які нам пропонувала Росія… Падіння цін на нафту дає нам можливість скористатися позитивною ринковою кон’юнктурою і не переплачувати Росії. Дотації для Росії закінчилися», – заявив Яценюк на засіданні уряду.

Прем’єр-міністр наголосив, що минулого року Україна закупила 67% газу в ЄС і 33% в Росії.

«Вимагаю поетапного подальшого скорочення частки російського газу в українському енергетичному балансі. Це і вигідніше, й ефективніше. У рамках цього технічне завдання - максимальне збільшення обсягів прокачування реверсного газу. Цієї п’ятниці до України приїжджає прем’єр-міністр (Словаччини – ред. ) Роберт Фіцо, і я з нашими словацькими друзями також проводитиму переговори», – заявив Яценюк.

Росія повністю припинила постачання газу в Україну в червні 2014 року, заявляючи про борг у 5 мільярдів 300 мільйонів доларів. Від того часу велися переговори про його відновлення у тристоронньому форматі Україна – ЄС – Росія.

У жовтні 2014 року за посередництва Європейської комісії Україна і Росія дійшли згоди про відновлення поставок російського газу Києву в зимовий період на умовах передоплати, а також узгодили їхні тимчасові умови до березня наступного року включно.

XS
SM
MD
LG