Доступність посилання

ТОП новини

Польська влада визнає український біометричний паспорт – МЗС Польщі


(©Shutterstock)

Новий український біометричний паспорт є чинним документом, і польська влада його визнає при оформленні шенгенської візи. Про це Радіо Свобода повідомив представник МЗС Польщі Анджей Крентовський.

«Український біометричний паспорт вже визнаний польською владою. Вже немає цієї проблеми. Проблема була, один день, можливо, але тепер її немає», – зазначив він.

У МЗС України також повідомили, що проблем з біометричними паспортами уже немає.

Раніше користувачі соцмереж повідомляли, що генеральне консульство Польщі в Харкові відмовилялося видавати шенгенську візу в новий біометричний паспорт.

Про те, що деякі посольства країн шенгенської зони відмовлялися приймати від громадян України біометричні документи для оформлення віз, також повідомляли експерти.

Зокрема, за словами голови правління Українського інституту міжнародної політики Ростислава Томенчука, станом на 2 лютого за біометричними паспортами неможливо відкрити шенгенські візи. Проблема в тому, що кожне консульство повинно мати бланк біометричного паспорта як зразок. Однак МЗС не передано достатньої кількості паспортів посольствам, зазначив Томенчук.

З 12 січня 2015 року українці почали подавати документи для отримання біометричного паспорту. Затримка з виготовленням біометричних паспортів – головна перешкода для скасування Євросоюзом віз для українців, зазначають у МЗС.

XS
SM
MD
LG