Доступність посилання

ТОП новини

90 % рішень судів в Україні не виконуються – Севостьянова


Наталія Севостьянова

Близько 90 відсотків рішень судів не виконуються або закриваються як фактично виконані, але результату людина не отримує, вирішити цю проблему має реформа виконавчої служби, повідомила в ефірі Радіо Свобода перший заступник міністр юстиції Наталія Севостьянова.

«Повинна вирішити це питання реформа виконавчої служби, коли ми будемо мати приватних виконавців, які матимуть мотивацію. Ви пішли до державного виконавця, він не зміг виконати, або попросив хабара… Ви вибрали собі того виконавця, який зміг дійти до кінця, виконати ваше рішення. Ви пам’ятаєте, коли в нас ще були державні нотаріуси. Наразі у нас уже мало хто пам’ятає, коли б вони зверталися до державного нотаріуса, адже ринок пропонує дуже багато інших опцій», – зазначила Севостьянова.

Вона не уточнила, коли саме в Україні запровадять інститут приватних виконавців. Водночас, посадовець додала, що після завершення реформи міністерство залишить за собою лише встановлення стандартів надання послуг та контролю за ними.

Раніше міністр юстиції Павло Петренко заявляв, що розраховує на ухвалення Верховною Радою законів щодо реформування виконавчої служби упродовж першого півріччя 2015 року, а сама реформа, за його словами, займе щонайменше півтора-два роки.

XS
SM
MD
LG