Доступність посилання

ТОП новини

Криворізькі активісти припиняють голодування, але полишати міськраду не збираються


У Кривому Розі десятки активістів, які вже тиждень перебувають у будівлі міської ради, припинили голодування, яке було спрямоване проти дій міської влади, повідомила сьогодні ввечері Радіо Свобода керівник громадського об’єднання «Громадська рада Криворіжжя» Ірина Туровська.

Однак, за її даними, полишати будівлю міськради учасники протесту не збираються.

Як розповіла Туровська, сьогодні вона відправила телеграму на ім’я президента України про припинення голодування активістів, адже «вони так і не дочекались приїзду повноважного представника президента до Кривого Рогу».

«Сили нам необхідні для подальшої боротьби. Ми заявляємо, що якщо влада не діє, починає діяти народ», – мовиться у телеграмі.

Водночас Туровська поінформувала, що під час переговорів із міською владою йшлося про те, що завтра активісти звільнять будівлю міськради, а депутати проведуть у ній позачергову сесію, де ухвалять рішення про підтримку визнання Росії країною-агресором.

«Однак ніяких гарантій того, що якщо ми звільнимо сесійну залу, то нас назад у неї допустять, від влади ми не отримали. Отже, поки ми не полишатимемо приміщення. Сесія міської ради у п’ятницю, як планується, відбудеться знову «на виїзді». Ми залишимо залу, коли досягнемо своєї мети – відставки міського голови. Тоді ми передамо сесійну залу за актом прийому-передачі, щоб не було претензій», – розповіла Радіо Свобода Туровська.

29 січня у Кривому Розі близько 200 активістів громадських організацій, місцевого Євромайдану, громадських активістів увійшли до будівлі міськради. За їхніми словами, приводом для таких дій стало скасування сесії міської ради, призначеної на середу, через непідготовленість документів. Активісти заявляють про недовіру міськраді та міському голові Юрієві Вілкулу, а також зазначають, що невдоволені пасивністю місцевих депутатів «у визнанні Російської Федерації країною-агресором».

Дзержинський районний відділ міліції Кривого Рогу розпочав кримінальне провадження за фактом перебування місцевих активістів у будівлі міської ради за статтею 341 Кримінального кодексу України – «Захоплення державних або громадських будівель».

XS
SM
MD
LG