Доступність посилання

ТОП новини
07 березня 2021, Київ 04:11

Порошенко, Олланд, Меркель та Путін проведуть «мирні» переговори 11 лютого в Мінську


Зустріч президента Франції Франсуа Олланда, канцлера Німеччини Ангели Меркель та президента Росії Володимира Путіна в Москві, 6 лютого 2015 року

Президент України Петро Порошенко, президент Франції Франсуа Олланд, федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель та президент Росії Володимир Путін домовились провести зустріч в нормандському форматі в середу 11 лютого в Мінську. Про це повідомляє прес-служба президента України.

Під час телефонної конференції сторони обговорили шляхи досягнення мирного врегулювання ситуації на Донбасі, зокрема співрозмовники досягли прогресу в обговоренні комплексу заходів по імплементації мінських домовленостей.

Вони домовились провести експертні консультації у Берліні представників МЗС в понеділок та зустріч тристоронньої контактної групи у вівторок за участю підписантів мінських домовленостей.

За повідомленням прес-служби президента України, співрозмовники також очікують, що їхні зусилля під час зустрічі в Мінську призведуть до негайного та безумовного двостороннього припинення вогню.

У прес-службі Ангели Меркель також повідомили про зустріч у нормандському форматі, яка запланована на 11 лютого в Мінську.

5 лютого у Києві кількагодинна зустріч президентів України Петра Порошенка, Франції Франсуа Олланда і канцлера Німеччини Анґели Меркель завершилася близько півночі без заяв для преси. Зустрічі передували повідомлення, що Олланд і Меркель отримали від Путіна нові пропозиції щодо врегулювання збройного конфлікту в частині сходу України, але підготували власний мирний план, що ґрунтується на дотриманні суверенітету і територіальної цілісності України.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що зустріч «пройшла добре», і закликав «не хвилюватися».

Заступник глави адміністрації президента Валерій Чалий також заявив, що під час переговорів Порошенка з Меркель та Олландом не обговорювалися жодні плани та пропозиції президента Росії Володимира Путіна.

Наступного дня Меркель і Олланд поїхали на переговори з російським президентом у Москву. Подробиць та результатів цієї зустрічі пресі також не повідомляли. Сторони домовились, що керівники України, Росії, Франції й Німеччини обговорять проект нових домовленостей телефоном у неділю, 8 лютого.

Дивитись коментарі (8)

XS
SM
MD
LG