Доступність посилання

ТОП новини

Amnesty International вважає Коцабу в’язнем совісті та закликає його звільнити


Руслан Коцаба

Українського журналіста Руслана Коцабу, заарештованого за підозрою у державній зраді, необхідно негайно і беззастережно звільнити, заявляють у правозахисній організації Amnesty International.

«До позиції Руслана Коцаби можна ставитись по-різному. Але, заарештовуючи його за висловлювання громадянської позиції, українська влада порушує основоположне право людини на вираження думок, яке українці відстоювали на Майдані», – зазначила директор Amnesty International в Україні Тетяна Мазур.

Amnesty International вважає Коцабу в’язнем совісті і закликає українську владу звільнити журналіста.

Правозахисники зауважують, що Коцабу затримали після того, як він опублікував відеоролик, в якому охарактеризував конфлікт на Донбасі як братовбивчу громадянську війну, висловив свою негативну позицію з приводу мобілізації для участі в цьому конфлікті. Коцаба стверджував, що він віддасть перевагу в’язниці перед мобілізацією, а також закликав підтримати свою позицію.

Коцаба опублікував відео щодо мобілізації 17 січня.

8 лютого суд в Івано-Франківську заарештував на 60 діб журналіста Руслана Коцабу, якого звинувачують у державній зраді і перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України й інших військових формувань. Йому загрожує до 15 років ув’язнення у разі визнання винним.

Незалежна медіа-профспілка України вважає обвинувачення Коцаби недостатньо обґрунтованими.

XS
SM
MD
LG