Доступність посилання

ТОП новини

Савченко заперечує свою провину, має намір продовжити голодування


Надія Савченко, 10 лютого 2015 року
Надія Савченко, 10 лютого 2015 року

Українська льотчиця і народний депутат Надія Савченко заявляє, що продовжить голодування.

«Продовжу голодування, сьогодні 60-й день. Я продовжу голодування доти, доки мене не повернуть в Україну, з якої викрали, або до своєї смерті в Росії», – сказала Савченко на засіданні в Басманному суді Москви, який розглядає рішення про продовження її арешту до травня.

Савченко вкотре заперечила всі висунуті їй обвинувачення.

Під час засідання із зали судові пристави вивели матір Надії Савченко, яка спробувала поспілкуватися з дочкою.

Дії приставів обурили льотчицю, і вона отримала друге і, як сказав суддя, «останнє попередження за неповагу до суду».

За словами адвоката Марка Фейгіна, у матеріалах справи немає жодного доказу, який би доводив її причетність до загибелі журналістів.

На даний час суддя пішов до нарадчої кімнати для ухвалення рішення щодо продовження арешту Савченко.

Савченко голодує вже 60-й день.

У Росії її звинувачують у причетності до загибелі російських журналістів на Донбасі. У липні минулого року Савченко взяли під варту в Росії після того, як її, захоплену в полон сепаратистами, перевезли через кордон і передали російським силовикам.

За даними захисту, вона не могла бути причетною до загибелі журналістів, оскільки потрапила в полон до їхньої смерті. Всі звинувачення Савченко відкидає.

За інформацією адвокатів, наприкінці січня слідчі повідомили Савченко про відкриття проти неї нової кримінальної справи – про незаконний перетин кордону.

Напередодні український омбудсмен Валерія Лутковська звернулася до московського суду із закликом замінити Надії Савченко запобіжний захід з арешту на такий, що не пов’язаний з утриманням під вартою.

XS
SM
MD
LG